052-3272210

מדריך סטייל לגברים במידות גדולות

לא מספיק שרובנו, הגברים, לא חובבי קניות מושבעים; אלו מאיתנו בעלי המידות הגדולות והגבוהות עלולים לצאת מתוסכלים במיוחד מחנויות הבגדים. התרבות המודרנית שואפת להאחדה במראה ובמבנה הגוף, והמידות השולטות בכיפה לא תמיד מתאימות לגבר גבוה ורחב מעל לממוצע.

המצב הקיים במרבית חנויות האופנה והביגוד, הוא שקיימת מחלקה המציעה גם מידות גדולות. אומנם זה בהחלט מבורך לעומת שנים עברו, אבל לעיתים רבות מדי מדובר בכמה מדפים בודדים, בהם אין מספיק מגוון מכל סוג של בגד. אופציה נוספת היא להגיע ישירות לחנויות המוקדשות למידות גדולות.

למזלנו הרב, מצב העניינים משתנה בשנים האחרונות. יצרני וספקי האופנה מכירים בקיומם של מבני גוף שונים, ואופנת הגברים ממהרת להתעדכן בהתאם. גם גברים שריריים, גבוהים ובעלי גוף רחב מעל לממוצע יכולים היום להרכיב מלתחה לא פחות ממושלמת – וכל זה עם כמה טיפים בסיסיים ופשוטים ליישום.

אופנת יוסי בן נון מציעה חליפות גם במידות גדולות, עד מידה 76.
לבירורים צרו קשר באתר או הגיעו ישירות לחנות בתל אביב.

מדידה היא ערובה להתאמה נכונה של הבגד

טיפים בנושא חולצות

כשמדובר בחולצות, יש כמה כללים בסיסיים שיסייעו לכם להיראות נפלא.

אזור הכתפיים
אזור זה חשוב במיוחד למראה הכללי שלך. המטרה היא שאזור הכתפיים בחולצה יונח באופן טבעי על הכתפיים שלך, מעט מעבר לקצה האמיתי שלהן מימין ומשמאל. תפרי הכתפיים צריכים ליפול מטה בדיוק מהנקודות ההלו שמעבר לכתף האמיתית.

אם תפרי הכתפיים רחבים מדי וממוקמים רחוק מדי מהכתפיים שלך, החולצה עלולה להיראות כמו חולצת נשים. אם התפרים קצרים מדי הדבר ישפיע על רוחב החולצה, ויגרמו לה להיראות קטנה עליך. אם יש לך גב רחב או שאתה שרירי קצת מעל לממוצע, זה עלול להרגיש לך לא נוח. במצב כזה אתה עלול להרגיש שהחולצה לוחצת על אזור החזה או אזור בית השחי.

שרוולי החולצה
האזור הבא בחשיבותו הם השרוולים ואורכם. בין שאתה קונה חולצה פשוטה ליומיום או חולצה מכופתרת, החוקים נשארים אותם חוקים. המצב האידיאלי הוא שאורך השרוולים יגיע לכל היותר סנטימטר אחד אחרי מפרק היד, ולא מעבר לכך.

האורך הזה מבטיח שאם תלבש ג’קט או סוודר מעל לחולצה, שרוולי החולצה יציצו מעבר לשרוולי המעיל / סוודר לא יותר מאשר חצי עד 2 סנטימטר. כמו כן, שרוולים באורך הנ”ל לא ירגישו לך יותר מדי מתוחים.

מהצד השני של המטבע, אם שרוולי החולצה קצרים מדי – הדבר יוצר לחץ על אזור המרפק. אם אתה עוסק בעבודה משרדית מול שולחן, אפקט הלחיצה הזה יורגש כאשר אתה עובד מול מחשב או עסוק בכתיבה.

אזור החזה
גברים בעלי מבנה חזה יותר שטוח או יותר צר, כנראה ימצאו בקלות גדולה יותר מגוון של חולצות לעומת מישהו שרירי יותר. למרות זאת, גם אלו הראשונים עלולים למצוא את עצמם מתוסכלים מהניסיון למצוא חולצה שתתאים למבנה גופם. אם לא מצאתם את החולצה המתאימה למבנה הגוף שלכם, פנו לחייט ובררו בנוגע להתאמות מינוריות לפי מבנה גופכם.

גברים בעלי חזה רחב ושרירי יותר, ימצאו בדרך כלל שהבעיה נובעת מהיעדר מרחב בהיקף החזה של החולצה. במקרה כזה נוצרים מרווחים בין הכפתורים בקדמת החולצה, לבין הבד עצמו שנמתח לצדדים וחושף את הגוף שמתחת. אחת הדרכים לפתור זאת היא לבחור בחולצה בעלת צווארון גדול יותר. כך יהיה יותר מרחב לכתפיים רחבות וגם ישאיר מקום נוסף לחזה.

מידות החולצה
אורך החולצה הוא הפרמטר הבא בחשיבותו. במידה שמדובר בחולצה מכופתרת, אורכה המרבי צריך להגיע לכל היותר קצת מעבר לבסיס הישבן שלך. זאת מכיוון שמעצבי החולצות לוקחים בחשבון שברוב המקרים נכניס את החולצה מתחת למכנסיים; לכן אנחנו מקבלים מעט “פור” באורך החולצה האידיאלי.

לעומת אורך החולצה, הרוחב הוא בדרך כלל המידה שאיתה יש פחות מקום למשחק. מעבר למידות הרגילות המוצעות בדרך כלל בחנויות, כל שינוי ברוחב ייאלץ ככל הנראה להגיע מידיו של חייט. אם קו המותניים שלך חורג משמעותית מרוחב הכתפיים, מומלץ לבצע התאמות אישיות לחולצה.

טיפים בנושא ג’קטים

חשוב מאוד לדעת מהי המידה הטובה ביותר עבור ג’קט / מקטורן, וכן מהי הגזרה הטובה ביותר עבורך. בדיוק כמו עם חולצות במידות גדולות, גם כשמדובר בחליפות – אזור הכתפיים הוא בעל חשיבות. המצב האידיאלי הוא שכתפי הג’קט נופלים באופן טבעי קצת מעבר לקצות הכתפיים האמיתיות שלך. מומלץ להימנע מג’קטים הדוקים ולוחצים מדי, שיוצרים לחץ פיזי סביב אזור הכתפיים. מצב כזה מתרחש כאשר הכתף שלך בולטת החוצה מעבר לתפר הכתף.

במקביל נרצה גם להימנע ממצב של כתפיים רחבות מדי בג’קט. הסימן לכך הוא כאשר כתפי הג’קט “נוזלים” מעבר לכתף שלך, ומשווים לך צורה של קולב שעליו תלוי הג’קט ברפיון. עוד סימן לכתפיים רחבות מדי הוא עודף מקום באזור החזה, עד כדי שיש עודפי בד מתחת לשרוולי הג’קט שאפשר לתפוס ממש ביד. בהקשר לשאר פלג הגוף העליון (טורסו), יש להימנע מג’קטים הדוקים מדי (שיוצרים קווי משיכה אופקיים מקדימה ומאחור), או מג’קטים רופפים מדי (שמשווים לך מראה של אוהל).

טיפים בנושא מכנסיים

מומלץ לוודא מראש שהמכנסיים במידה ובגזרה המתאימים לך. אם אינך יודע מהי מידת המכנסיים שלך, ולא בא לך לנחש (עדיף שלא), תמיד תוכל להיכנס לחנות האופנה או לחייט הקרובים אליך – ולבקש מדידה. איך יודעים שהמכנסיים בעלי התאמה אידיאלית לקו המותניים שלך? פשוט מאוד – דוחפים שתי אצבעות בין ראש המכנס למותן. אם זה לא מתבצע בקלות, ההתאמה אינה מיטבית עבורך.

בצורה כזו נוודא שכאשר תחגור חגורה סביב המותניים, לא יישארו עודפי בד שינזלו החוצה מצד אחד, ובמקביל המכנס לא ילחץ מדי בזמן ישיבה או בארוחת הצהריים. כמו כן רצוי לוודא מראש שהמכנס באורך הנכון – גבול המכפלת התחתון ביותר של המכנסיים אמור לנוח בקלילות על גבי החלק העליון של הנעל, ולא למטה מכך. מכנסיים קצרים או ארוכים מהמידה הזו, עלולים לשוות לך מראה לא רצוי.

רגע לפני סיום – עצות סטייל כלליות

לאחר שהרווחת ביושר את המלתחה המתאימה לך, הגיע הזמן להוסיף כמה דברים שייתנו עוד קצת טאץ’ של סגנון.

עניבות – אם אתה נוהג לענוב עניבות, אתה כבר מודע לחשיבות של אורך העניבה. גברים גבוהים וגדולים במיוחד, מתקשים למצוא עניבות שיתאימו להם מבחינת אורך. זה עשוי להיות תוצאה של היקף צוואר גדול יחסית ו/או טורסו ארוך במיוחד בהשוואה לממוצע. ודא שאתה מקבל מבחר עניבות באורכים שונים, כדי שתוכל למצוא את העניבה הנכונה עבורך.

צבעים – צבע בהיר וקליל כגון לבן או כחול פסטל תופס יותר את העין ומייצר אשליה של נפח ללובש. כדי להימנע מלהיראות גדול יותר ממה שאתה באמת, נסה ללבוש צבעים כהים יותר על גבי הצבעים הבהירים. לדוגמה – לצבעים כגון שחור וכחול כהה (נייבי), יש נטייה לגרום לדברים להיראות קצת יותר קטנים (זאת מכיוון שצבע כהה בולע יותר אור, לעומת צבע בהיר שמפיץ אותו חזרה החוצה). למדריך המלא להתאמת צבעים לחץ כאן >>>

קווים ודוגמאות – חלק מהגברים הגדולים ירצו כנראה להיראות יותר דקי גזרה. דרך אחת לעשות זאת היא לשים לב לקנה המידה של הדוגמאות המופיעות על הבגד. הדוגמה שבה בחרת עשויה לגרום לך להיראות גדול או קטן יותר. דוגמאות בקנה מידה רחב, כגון חולצת משבצות גדולות, נוטות לגרום ללובש להיראות רחב יותר. חולצת משבצות בינוניות (לא קטנות מדי), תעשה את ההפך. כמו כן מומלץ להימנע מקווים אופקיים, שכן הם תורמים לאשליית הרוחב. קווים אנכיים דקים ואפילו מעט אלכסוניים, יוצרים אשליה של צמצום.

אופנת יוסי בן נון מציעה גם חליפות גברים במידות גדולות, עד מידה 76.
לבירורים צרו קשר באתר או הגיעו ישירות לחנות בתל אביב.

כתבות דומות מהבלוג

אופנה בת קיימא: חליפות גברים טבעוניות מחומרים ידידותיים לסביבה

בשנים האחרונות יש התמקדות גוברת באופנה בת קיימא שלא פוגעת בסביבה, וחליפות גברים אינן יוצאות דופן. ככל שהמודעות לנושאים סביבתיים גוברת, אנשים חובבי אופנה מחפשים חלופות ידידותיות לסביבה גם בתחום זה. אודות הופעתם ויתרונותיהם של חומרים ברי קיימא באופנת החליפות לגבר. הצורך באופנה בת קיימא לתעשיית האופנה השפעה משמעותית…

חליפת 2 חלקים או 3 חלקים? מה הבדלים ומתי לובשים

מה ההבדל בין חליפה של שני חלקים וחליפה של שלושה חלקים? מהם האלמנטים המרכיבים את סוגי החליפות השונים, וכיצד לובשים אותן באופן מסורתי? חליפה 2 חלקים: הסגנון הקלאסי והנפוץ ביותר חליפת שני חלקים כוללת מקטורן (ז’קט) ומכנסיים. הז’קט מתאפיין בדרך כלל בעיצוב בטנה בודדת (Single breast) או כפולה (Double…

איך לשדר ביטחון עצמי ולהיות בטוח בעצמך [גם אם אתה לא]

שחקן הפוטבול האמריקאי בו ג’קסון היה אחד הספורטאים הנערצים והמובילים בסוף שנות ה-80; אבל למרבה הפלא – זה לא תמיד היה כך. מה גרם לו להשתנות ולהפוך לאדם מלא ביטחון עצמי? אפקט האלטר אגו בראשית הקריירה שלו כספורטאי מקצועי, בו ג’קסון היה מאוד רגשן ולא יכל לשלוט בכעסיו. הדבר…

חליפות חתן | חליפות גברים | נעליים לגברים | חליפות חתן 2022 | הבלוג | צרו קשר
יוסי בן נון | דרך מנחם בגין 12 תל אביב | משלוחים עד הדלת | עניבה וחגורה חינם | חניה חופשית בגדוד העברי 3
קידום אתר - עמית אדלר