052-3272210

תעשיית החליפות לגבר: סקירת מצב 2020 עד 2024

המצב הנוכחי בעולם

תעשיית המעילים, הג’קטים והחליפות לגבר צפויה לגדול ביותר מ-5% בין 2020 ל-2024, בסכום של 20.34 מיליארד דולר – כך לפי חברת המחקר והאנליזה Technavio. הדוח מציג גידול של 4.74% בשוק המעילים, הג’קטים והחליפות לגבר בהשוואה לשנת 2019, כולל התחשבות בהשפעת משבר הקורונה.

כמו כן גם פלטפורמת האופנה LYST מדווחת שחיפושים של חליפות עלו ב-3% בשנה האחרונה לעומת אשתקד (דה מרקר, 25.12.20). בהקשר זה ראוי לשים לב שמדובר בכל סוגי הג’קטים והחליפות, ולאו דווקא בסוג מסוים (כגון חליפות חתן).

גם לפי נתוני אתר Statista, ההכנסות מתעשיית החליפות (בלבד) צפויות לעלות – הפעם ב-6.6% עד לשנת 2025. מספר החליפות המיוצרות בעולם יגיע כמעט ל-95 מיליון בשנה, עד 2025; זאת למרות שנתוני התעשייה בשנה האחרונה מעידים דווקא על ירידה.

ג'קטים וחליפות 2020 עד 2024

גורם מניע עיקרי בשוק הג’קטים והחליפות לגבר הוא אימוץ אמצעי ייצור ברי קיימא, בעיקר על ידי השחקנים הראשיים בתעשייה העולמית – אותנטיק ברנדס, הוגו בוס, לואי ויטון, ראלף לורן, גאפ ואחרים. שחקנים אחרים בתחום, כגון ברוקס בראדרס וטיילורד ברנדס, הודיעו השנה על פשיטת רגל בשל הקורונה, לטענתן; אם כי נתונים מסוימים מעידים שהמותגים סבלו מירידה בהכנסות גם בשנים שקדמו לקורונה.

ומה קורה בישראל?

הצניחה הדרסטית בתעשיית האירועים בעקבות משבר הקורונה, משפיעה ישירות גם על תעשיית החליפות לגבר בישראל. בהיעדר חתונות ואירועים בכלל, מכירות של בגדי חתן, חליפות שושבין וחליפות בר מצווה הידלדלו לכדי טפטוף דקיק במקרה הטוב, או נעצרו לחלוטין במקרה הרע.

אצלנו פחות נהוג ללבוש חליפות לצרכים יומיומיים ויותר לאירועים מיוחדים – בעיקר חתונות. במהלך תקופת הקורונה, מכירת חליפות לאירועים תלויה רבות בהנחיות הממשלה, שמתחלפות חדשות לבקרים – פעם מותר לקיים אירועים עד 250 איש, בפעם אחרת מותר רק 50 עד 100 איש ולפעמים אף יש איסור מוחלט.

למרות זאת, בדיוק בתקופה שכזו חשוב לזכור שחתנים וחתונות אינם קהל היעד היחיד של תעשיית החליפות לגבר. אנשי עסקים, פוליטיקאים, עורכי דין, המגזר החרדי-דתי, אנשי טלוויזיה ותקשורת, מנהלים בכירים ורבים נוספים – כולם לובשים חליפות על בסיס כמעט יומיומי.

ככל שתעשיית האירועים בישראל תתחיל להתאושש ולחזור לשגרה כלשהי, כך נצפה לשיפור גם בתחום החליפות לאירועים.

כתבות דומות מהבלוג

אופנה בת קיימא: חליפות גברים טבעוניות מחומרים ידידותיים לסביבה

בשנים האחרונות יש התמקדות גוברת באופנה בת קיימא שלא פוגעת בסביבה, וחליפות גברים אינן יוצאות דופן. ככל שהמודעות לנושאים סביבתיים גוברת, אנשים חובבי אופנה מחפשים חלופות ידידותיות לסביבה גם בתחום זה. אודות הופעתם ויתרונותיהם של חומרים ברי קיימא באופנת החליפות לגבר. הצורך באופנה בת קיימא לתעשיית האופנה השפעה משמעותית…

חליפת 2 חלקים או 3 חלקים? מה הבדלים ומתי לובשים

מה ההבדל בין חליפה של שני חלקים וחליפה של שלושה חלקים? מהם האלמנטים המרכיבים את סוגי החליפות השונים, וכיצד לובשים אותן באופן מסורתי? חליפה 2 חלקים: הסגנון הקלאסי והנפוץ ביותר חליפת שני חלקים כוללת מקטורן (ז’קט) ומכנסיים. הז’קט מתאפיין בדרך כלל בעיצוב בטנה בודדת (Single breast) או כפולה (Double…

איך לשדר ביטחון עצמי ולהיות בטוח בעצמך [גם אם אתה לא]

שחקן הפוטבול האמריקאי בו ג’קסון היה אחד הספורטאים הנערצים והמובילים בסוף שנות ה-80; אבל למרבה הפלא – זה לא תמיד היה כך. מה גרם לו להשתנות ולהפוך לאדם מלא ביטחון עצמי? אפקט האלטר אגו בראשית הקריירה שלו כספורטאי מקצועי, בו ג’קסון היה מאוד רגשן ולא יכל לשלוט בכעסיו. הדבר…

חליפות חתן | חליפות גברים | נעליים לגברים | חליפות חתן 2022 | הבלוג | צרו קשר
יוסי בן נון | דרך מנחם בגין 12 תל אביב | משלוחים עד הדלת | עניבה וחגורה חינם | חניה חופשית בגדוד העברי 3
קידום אתר - עמית אדלר