072-3949770

תעשיית החליפות לגבר: סקירת מצב 2020 עד 2024

המצב הנוכחי בעולם

תעשיית המעילים, הג'קטים והחליפות לגבר צפויה לגדול ביותר מ-5% בין 2020 ל-2024, בסכום של 20.34 מיליארד דולר – כך לפי חברת המחקר והאנליזה Technavio. הדוח מציג גידול של 4.74% בשוק המעילים, הג'קטים והחליפות לגבר בהשוואה לשנת 2019, כולל התחשבות בהשפעת משבר הקורונה.

כמו כן גם פלטפורמת האופנה LYST מדווחת שחיפושים של חליפות עלו ב-3% בשנה האחרונה לעומת אשתקד (דה מרקר, 25.12.20). בהקשר זה ראוי לשים לב שמדובר בכל סוגי הג'קטים והחליפות, ולאו דווקא בסוג מסוים (כגון חליפות חתן).

גם לפי נתוני אתר Statista, ההכנסות מתעשיית החליפות (בלבד) צפויות לעלות – הפעם ב-6.6% עד לשנת 2025. מספר החליפות המיוצרות בעולם יגיע כמעט ל-95 מיליון בשנה, עד 2025; זאת למרות שנתוני התעשייה בשנה האחרונה מעידים דווקא על ירידה.

ג'קטים וחליפות 2020 עד 2024

גורם מניע עיקרי בשוק הג'קטים והחליפות לגבר הוא אימוץ אמצעי ייצור ברי קיימא, בעיקר על ידי השחקנים הראשיים בתעשייה העולמית – אותנטיק ברנדס, הוגו בוס, לואי ויטון, ראלף לורן, גאפ ואחרים. שחקנים אחרים בתחום, כגון ברוקס בראדרס וטיילורד ברנדס, הודיעו השנה על פשיטת רגל בשל הקורונה, לטענתן; אם כי נתונים מסוימים מעידים שהמותגים סבלו מירידה בהכנסות גם בשנים שקדמו לקורונה.

ומה קורה בישראל?

הצניחה הדרסטית בתעשיית האירועים בעקבות משבר הקורונה, משפיעה ישירות גם על תעשיית החליפות לגבר בישראל. בהיעדר חתונות ואירועים בכלל, מכירות של בגדי חתן, חליפות שושבין וחליפות בר מצווה הידלדלו לכדי טפטוף דקיק במקרה הטוב, או נעצרו לחלוטין במקרה הרע.

אצלנו פחות נהוג ללבוש חליפות לצרכים יומיומיים ויותר לאירועים מיוחדים – בעיקר חתונות. במהלך תקופת הקורונה, מכירת חליפות לאירועים תלויה רבות בהנחיות הממשלה, שמתחלפות חדשות לבקרים – פעם מותר לקיים אירועים עד 250 איש, בפעם אחרת מותר רק 50 עד 100 איש ולפעמים אף יש איסור מוחלט.

למרות זאת, בדיוק בתקופה שכזו חשוב לזכור שחתנים וחתונות אינם קהל היעד היחיד של תעשיית החליפות לגבר. אנשי עסקים, פוליטיקאים, עורכי דין, המגזר החרדי-דתי, אנשי טלוויזיה ותקשורת, מנהלים בכירים ורבים נוספים – כולם לובשים חליפות על בסיס כמעט יומיומי.

ככל שתעשיית האירועים בישראל תתחיל להתאושש ולחזור לשגרה כלשהי, כך נצפה לשיפור גם בתחום החליפות לאירועים.

כתבות דומות מהבלוג

עשרה טיפים לשמירה על סגנון וטיפוח באקלים חם

ישראל כמעט תמיד הייתה מדינה חמה, ובעשרים השנים האחרונות זה רק מתעצם והולך (יחד עם שאר מדינות העולם). ככל שמזג האוויר העולמי מתחמם, כך ניאלץ להתאים את עצמנו יותר ויותר מבחינה סגנון הלבוש, הטיפוח וההיגיינה. הנה כמה טיפים שכדאי להכיר וליישם בימים החמים. טיפ 1 – השתמשו בסבון מתאים…

איך למנוע ריח רע בנעליים – מדריך לגבר

אומנם ישראל היא מדינה חמה לכל הדעות, אבל רוב הגברים כאן עדיין מסתובבים בנעליים סגורות (רוב הזמן). זה יכול להיות נעלי סניקרס קלילות או נעלי עור מהודרות, אבל כל עוד לא מדובר בסנדלים פתוחים – רוב הסיכויים שמתישהו הנעליים יתחילו להדיף ריחות לא נעימים. לפני שמתחילים לטפל בבעיה, רצוי…

שיער דליל או התקרחות? 5 תספורות שיסתירו את הבעיה

גברים רבים בטווח רחב של גילאים סובלים בימינו משיער דליל, בדרך כלל כתוצאה של התקרחות גברית (אלופציה אנדרוגנית). זו הסיבה לאובדן שיער ב-95% מהמקרים, כאשר אפשרויות הטיפול נעות החל משינוי התסרוקת וכלה בטיפול תרופתי ובהשתלת שיער. על ראשינו יש בדרך כלל כ-100,000 שערות בממוצע, כאשר באופן טבעי נושרות מהקרקפת…

חליפות חתן | חליפות גברים | נעליים לגברים | חליפות חתן 2021 | הבלוג | צרו קשר
משלוחים עד הדלת | עניבה וחגורה חינם | חניה חופשית בגדוד העברי 3
קידום אתר - עמית אדלר