072-3949770

תעשיית החליפות לגבר: סקירת מצב 2020 עד 2024

המצב הנוכחי בעולם

תעשיית המעילים, הג'קטים והחליפות לגבר צפויה לגדול ביותר מ-5% בין 2020 ל-2024, בסכום של 20.34 מיליארד דולר – כך לפי חברת המחקר והאנליזה Technavio. הדוח מציג גידול של 4.74% בשוק המעילים, הג'קטים והחליפות לגבר בהשוואה לשנת 2019, כולל התחשבות בהשפעת משבר הקורונה.

כמו כן גם פלטפורמת האופנה LYST מדווחת שחיפושים של חליפות עלו ב-3% בשנה האחרונה לעומת אשתקד (דה מרקר, 25.12.20). בהקשר זה ראוי לשים לב שמדובר בכל סוגי הג'קטים והחליפות, ולאו דווקא בסוג מסוים (כגון חליפות חתן).

גם לפי נתוני אתר Statista, ההכנסות מתעשיית החליפות (בלבד) צפויות לעלות – הפעם ב-6.6% עד לשנת 2025. מספר החליפות המיוצרות בעולם יגיע כמעט ל-95 מיליון בשנה, עד 2025; זאת למרות שנתוני התעשייה בשנה האחרונה מעידים דווקא על ירידה.

ג'קטים וחליפות 2020 עד 2024

גורם מניע עיקרי בשוק הג'קטים והחליפות לגבר הוא אימוץ אמצעי ייצור ברי קיימא, בעיקר על ידי השחקנים הראשיים בתעשייה העולמית – אותנטיק ברנדס, הוגו בוס, לואי ויטון, ראלף לורן, גאפ ואחרים. שחקנים אחרים בתחום, כגון ברוקס בראדרס וטיילורד ברנדס, הודיעו השנה על פשיטת רגל בשל הקורונה, לטענתן; אם כי נתונים מסוימים מעידים שהמותגים סבלו מירידה בהכנסות גם בשנים שקדמו לקורונה.

ומה קורה בישראל?

הצניחה הדרסטית בתעשיית האירועים בעקבות משבר הקורונה, משפיעה ישירות גם על תעשיית החליפות לגבר בישראל. בהיעדר חתונות ואירועים בכלל, מכירות של בגדי חתן, חליפות שושבין וחליפות בר מצווה הידלדלו לכדי טפטוף דקיק במקרה הטוב, או נעצרו לחלוטין במקרה הרע.

אצלנו פחות נהוג ללבוש חליפות לצרכים יומיומיים ויותר לאירועים מיוחדים – בעיקר חתונות. במהלך תקופת הקורונה, מכירת חליפות לאירועים תלויה רבות בהנחיות הממשלה, שמתחלפות חדשות לבקרים – פעם מותר לקיים אירועים עד 250 איש, בפעם אחרת מותר רק 50 עד 100 איש ולפעמים אף יש איסור מוחלט.

למרות זאת, בדיוק בתקופה שכזו חשוב לזכור שחתנים וחתונות אינם קהל היעד היחיד של תעשיית החליפות לגבר. אנשי עסקים, פוליטיקאים, עורכי דין, המגזר החרדי-דתי, אנשי טלוויזיה ותקשורת, מנהלים בכירים ורבים נוספים – כולם לובשים חליפות על בסיס כמעט יומיומי.

ככל שתעשיית האירועים בישראל תתחיל להתאושש ולחזור לשגרה כלשהי, כך נצפה לשיפור גם בתחום החליפות לאירועים.

כתבות דומות מהבלוג

איך לקפל חולצה בשתי שניות! – מדריך ווידאו

אם לא מספיק שאנחנו חיים בעידן שבו הכול צריך להיות מהיר, גברים באופן טבעי נוטים לחוסר סבלנות ולעיגול פינות בדברים רבים (מספיק להביט בדירת רווקים כדי להבין). אז אם מזדמן לנו עוד טריק שיכול להקל עלינו ולקצר משמעותית את העומס, ברור שנקבל אותו בברכה. איך מקפלים חולצת טי בשתי…

וסט לחליפה או כפריט בפני עצמו? מדריך לגבר

למרות שבדרך כלל רוב הגברים לא נוהגים ללבוש וסט כחלק מהחליפה, אלא באירועים מיוחדים ממש – בשנים האחרונות צץ לו טרנד חדש בכל הנוגע לאפודה (Vest / Waistcoat): צעירים רבים מגיעים לאירועים כגון חתונות לבושים בחליפות 3 חלקים, ולעיתים גם ללא ג'קט כלל – כשהווסט משמש להם כיסוי עליון….

איך בוחרים עניבה איכותית

כדי לזהות עניבה איכותית צריך לדעת מה לחפש. הנה 7 טיפים בסיסיים לזיהוי עניבה ברמה גבוהה. 1. הבינו את חלקי העניבה עניבה איכותית עשויה משלושה חלקי בד, ועניבות זולות יותר עשויות משני חלקים בלבד. בטנת העניבה מאפשרת לה להיות מונחת בקלילות על הגוף וכן לענוב אותה בקלות סביב הצוואר….

חליפות חתן | חליפות גברים | נעליים לגברים | חליפות חתן 2021 | הבלוג | צרו קשר
משלוחים עד הדלת | עניבה וחגורה חינם | חניה חופשית בגדוד העברי 3
קידום אתר - עמית אדלר