072-3949770

איך מגהצים חולצה מכופתרת – מדריך מהיר ומעשי

מכל חלקיה של החליפה, החולצה היא האלמנט שבדרך כלל הכי קל לגהץ וכן זה שאותו יש לגהץ ראשון. טרם הגיהוץ, יש לשים לב לכמה פרטים מקדימים:

1. ככל שגדלה מהירות הסיבוב של מכונת הכביסה, כך ייווצרו יותר קמטים בחולצה שלכם.
2. כאשר החולצה יוצאת מהמכונה והיא עדיין לחה, זה בעצם הזמן הטוב ביותר לגיהוץ הקמטים. אל תגהצו חולצה רטובה ונוטפת.
3. מומלץ לגהץ במקביל מספר חולצות ולא רק חולצה אחת בלבד. כך תחסכו לעצמכם זמן ומאמץ.
4. מומלץ להימנע מייבוש חולצה מכופתרת בייבש כביסה, מכיוון שהוא גורם לבלאי בתדירות גבוהה. למרות זאת למייבש יש בהחלט יתרון משמעותי – הוא מחליק את כל הקמטים.
5. אם תרצו לגהץ חולצה שלא עברה כביסה, הרטיבו אותה עם תרסיס מים, הכניסו לשקית וחכו 10 דקות. לאחר מכן החולצה תהיה לחה מספיק לגיהוץ מוצלח.

עד כאן כמה פרטי מידע מקדימים; כעת ניגש לתהליך הגיהוץ עצמו. ניתן גם לצפות בסרטון ההדרכה באנגלית.

שלב 1 – הכינו את אביזרי הגיהוץ

המינימום הדרוש לגיהוץ טוב הוא קרש גיהוץ וכמובן מגהץ. אם אתם ימנים, קצה הקרש צריך לפנות לצד שמאל שלכם; כך יהיה לכם נוח יותר בזמן הגיהוץ.

בדקו את התווית שעל החולצה והגדירו את הטמפרטורה הנכונה במגהץ. בדרך כלל מדובר בהגדרות המתבססות על סוג החומר – כותנה, פשתן, פוליאסטר או שילובי ניילון ברמות שונות. כותנה, למשל, דורשת טמפרטורה גבוהה יחסית; אבל אם החולצה שלכם כוללת שילובי בד שונים, הורידו את הטמפרטורה כדי לא לפגוע בבד.

שלב 2 – ודאו שהכול נקי

הביטו היטב בחולצה ובדקו שאין עליה כתמים או סוגי לכלוך אחרים. אם תגהצו את החולצה כשהיא מוכתמת או מלוכלכת, החום פשוט יצמיד וירתך את הלכלוך אל תוך הבד – ואתם תיאלצו לפנות לאמצעים נוספים כדי לתקן את זה. עדיף לוודא מראש שהחולצה נקייה, ו/או לנקות אותה היטב טרם הגיהוץ (באמצעות כביסה, למשל, כפי שהוזכר בהתחלה).

כמו כן ודאו שגם הכיסוי על קרש הגיהוץ נקי, ושאין כתמים ושאריות על תחתיות המגהץ עצמן. לעיתים תמצאו שאריות של כפתורי פלסטיק מומסים אל משטח המגהץ או קרש הגיהוץ, ואם תגנצו יחד עם השאריות הללו – הן עלולות לעבור אל החולצה. וחבל.

שלב 3 – הוסיפו מים

מומלץ מאוד להשתמש במגהץ קיטור, ולכן תצטרכו להוסיף מים אל תוך המגהץ. מומלץ להשתמש במים מזוקקים, מכיוון שהם "רכים" יותר ויש בהם מיעוט של מינרלים כגון סידן ומגנזיום.

מינרלים אלה עלולים להתגבש ולסתום את המגהץ וכן להשאיר משקעים דקים על גבי החולצה. אם תביטו על ראש המקלחת בבית, תוכלו לדעת האם המים רכים או קשים – ראש מקלחת מלא התגבשויות לבנות משמע שהמים קשים ומלאי מינרלים.

כמו כן מומלץ להתיז על החולצה מים באמצעות מכל תרסיס משלכם, שהוא עדיף בהשוואה ליכולת הריסוס המובנית של המגהץ. ברגע שהמגהץ הגיע לטמפרטורה הרצויה, זה הזמן לגהץ.

איך מגהצים חולצה מכופתרת

שלב 4 – התחילו בשרוולים וחפתים

מומלץ להתחיל לגהץ בחלק הפנימי של כל חפת (קצה השרוול שבדרך כלל עשוי מבד נוקשה יותר). הקפידו לגהץ מהחלק החיצוני אל החלק הפנימי, אחרת תיצרו עוד קמטים במקום אלו שהעלמתם. מומלץ להתאמן עד שמשיגים יכולת גיהוץ טובה.

לאחר החפתים גהצו את השרוולים. מכיוון שכל שרוול כולל 2 שכבות בד, הניחו כל שרוול בצורה שטוחה על גבי קרש הגיהוץ. הניחו את המגהץ על ראש השרוול, בחיבור הכתף, והתחילו לעבור ביסודיות לאורך השרוול. התרכזו בחלק הפנימי והשתדלו לא לגהץ את שולי השרוול. קודם נגהץ את החלק האחורי של השרוול ולאחר מכן נהפוך את החולצה ונגהץ את החלק הקדמי.

שלב 5 – גהצו את הצווארון

בדיוק כמו עם חפתי השרוולים, גם צווארון החולצה עשוי בדרך כלל מחומר מעט יותר נוקשה, כדי שיוכל לשבת היטב סביב הצוואר. את הצווארון יש לגהץ בשני חצאים – חצי ימני וחצי שמאלי. בכל חצי יש להיכנס מהחוץ כלפי פנים בצורה עדינה ובתנועות קטנות ועגולות, וכמובן לא להצמיד את המגהץ יותר מדי אל הבד לאורך זמן. יש לגהץ את הצווארון הן בחלקו הפנימי והן בחלקו החיצוני.

שלב 6 – גהצו את גוף החולצה

פתחו את החולצה והניחו מחצית ממנה על גבי הקרש בצורה שטוחה וצמודה. העבירו את המגהץ על הבד בתנועות ארוכות, מהקצה התחתון לקצה העליון. מומלץ לעשות זאת קודם בחלק הפנימי, ורק לאחר מכן להפוך את הצד המגוהץ אל החלק החיצוני, זה שכולל את הכפתורים. בין כל 2 כפתורים בצעו לחיצה קצרה של 2 שניות עם חוד המגהץ, ועברו מייד למרווח בין 2 הכפתורים הבאים.

שלב 7 – גהצו את גב החולצה

עברו על גב החולצה בתנועות מגהץ ארוכות, מהתחתית אל הקצה העליון. הקפידו לגהץ גם את פס הבד האופקי מתחת לצווארון, שמקיף את החולצה ומסתיים בחיבורי השרוולים.

בהצלחה!

כתבות דומות מהבלוג

איך לקפל חולצה בשתי שניות! – מדריך ווידאו

אם לא מספיק שאנחנו חיים בעידן שבו הכול צריך להיות מהיר, גברים באופן טבעי נוטים לחוסר סבלנות ולעיגול פינות בדברים רבים (מספיק להביט בדירת רווקים כדי להבין). אז אם מזדמן לנו עוד טריק שיכול להקל עלינו ולקצר משמעותית את העומס, ברור שנקבל אותו בברכה. איך מקפלים חולצת טי בשתי…

וסט לחליפה או כפריט בפני עצמו? מדריך לגבר

למרות שבדרך כלל רוב הגברים לא נוהגים ללבוש וסט כחלק מהחליפה, אלא באירועים מיוחדים ממש – בשנים האחרונות צץ לו טרנד חדש בכל הנוגע לאפודה (Vest / Waistcoat): צעירים רבים מגיעים לאירועים כגון חתונות לבושים בחליפות 3 חלקים, ולעיתים גם ללא ג'קט כלל – כשהווסט משמש להם כיסוי עליון….

איך בוחרים עניבה איכותית

כדי לזהות עניבה איכותית צריך לדעת מה לחפש. הנה 7 טיפים בסיסיים לזיהוי עניבה ברמה גבוהה. 1. הבינו את חלקי העניבה עניבה איכותית עשויה משלושה חלקי בד, ועניבות זולות יותר עשויות משני חלקים בלבד. בטנת העניבה מאפשרת לה להיות מונחת בקלילות על הגוף וכן לענוב אותה בקלות סביב הצוואר….

חליפות חתן | חליפות גברים | נעליים לגברים | חליפות חתן 2021 | הבלוג | צרו קשר
משלוחים עד הדלת | עניבה וחגורה חינם | חניה חופשית בגדוד העברי 3
קידום אתר - עמית אדלר