052-3272210

איך מגהצים חולצה מכופתרת – מדריך מהיר ומעשי

מכל חלקיה של החליפה, החולצה היא האלמנט שבדרך כלל הכי קל לגהץ וכן זה שאותו יש לגהץ ראשון. טרם הגיהוץ, יש לשים לב לכמה פרטים מקדימים:

1. ככל שגדלה מהירות הסיבוב של מכונת הכביסה, כך ייווצרו יותר קמטים בחולצה שלכם.
2. כאשר החולצה יוצאת מהמכונה והיא עדיין לחה, זה בעצם הזמן הטוב ביותר לגיהוץ הקמטים. אל תגהצו חולצה רטובה ונוטפת.
3. מומלץ לגהץ במקביל מספר חולצות ולא רק חולצה אחת בלבד. כך תחסכו לעצמכם זמן ומאמץ.
4. מומלץ להימנע מייבוש חולצה מכופתרת בייבש כביסה, מכיוון שהוא גורם לבלאי בתדירות גבוהה. למרות זאת למייבש יש בהחלט יתרון משמעותי – הוא מחליק את כל הקמטים.
5. אם תרצו לגהץ חולצה שלא עברה כביסה, הרטיבו אותה עם תרסיס מים, הכניסו לשקית וחכו 10 דקות. לאחר מכן החולצה תהיה לחה מספיק לגיהוץ מוצלח.

עד כאן כמה פרטי מידע מקדימים; כעת ניגש לתהליך הגיהוץ עצמו. ניתן גם לצפות בסרטון ההדרכה באנגלית.

שלב 1 – הכינו את אביזרי הגיהוץ

המינימום הדרוש לגיהוץ טוב הוא קרש גיהוץ וכמובן מגהץ. אם אתם ימנים, קצה הקרש צריך לפנות לצד שמאל שלכם; כך יהיה לכם נוח יותר בזמן הגיהוץ.

בדקו את התווית שעל החולצה והגדירו את הטמפרטורה הנכונה במגהץ. בדרך כלל מדובר בהגדרות המתבססות על סוג החומר – כותנה, פשתן, פוליאסטר או שילובי ניילון ברמות שונות. כותנה, למשל, דורשת טמפרטורה גבוהה יחסית; אבל אם החולצה שלכם כוללת שילובי בד שונים, הורידו את הטמפרטורה כדי לא לפגוע בבד.

שלב 2 – ודאו שהכול נקי

הביטו היטב בחולצה ובדקו שאין עליה כתמים או סוגי לכלוך אחרים. אם תגהצו את החולצה כשהיא מוכתמת או מלוכלכת, החום פשוט יצמיד וירתך את הלכלוך אל תוך הבד – ואתם תיאלצו לפנות לאמצעים נוספים כדי לתקן את זה. עדיף לוודא מראש שהחולצה נקייה, ו/או לנקות אותה היטב טרם הגיהוץ (באמצעות כביסה, למשל, כפי שהוזכר בהתחלה).

כמו כן ודאו שגם הכיסוי על קרש הגיהוץ נקי, ושאין כתמים ושאריות על תחתיות המגהץ עצמן. לעיתים תמצאו שאריות של כפתורי פלסטיק מומסים אל משטח המגהץ או קרש הגיהוץ, ואם תגנצו יחד עם השאריות הללו – הן עלולות לעבור אל החולצה. וחבל.

שלב 3 – הוסיפו מים

מומלץ מאוד להשתמש במגהץ קיטור, ולכן תצטרכו להוסיף מים אל תוך המגהץ. מומלץ להשתמש במים מזוקקים, מכיוון שהם “רכים” יותר ויש בהם מיעוט של מינרלים כגון סידן ומגנזיום.

מינרלים אלה עלולים להתגבש ולסתום את המגהץ וכן להשאיר משקעים דקים על גבי החולצה. אם תביטו על ראש המקלחת בבית, תוכלו לדעת האם המים רכים או קשים – ראש מקלחת מלא התגבשויות לבנות משמע שהמים קשים ומלאי מינרלים.

כמו כן מומלץ להתיז על החולצה מים באמצעות מכל תרסיס משלכם, שהוא עדיף בהשוואה ליכולת הריסוס המובנית של המגהץ. ברגע שהמגהץ הגיע לטמפרטורה הרצויה, זה הזמן לגהץ.

איך מגהצים חולצה מכופתרת

שלב 4 – התחילו בשרוולים וחפתים

מומלץ להתחיל לגהץ בחלק הפנימי של כל חפת (קצה השרוול שבדרך כלל עשוי מבד נוקשה יותר). הקפידו לגהץ מהחלק החיצוני אל החלק הפנימי, אחרת תיצרו עוד קמטים במקום אלו שהעלמתם. מומלץ להתאמן עד שמשיגים יכולת גיהוץ טובה.

לאחר החפתים גהצו את השרוולים. מכיוון שכל שרוול כולל 2 שכבות בד, הניחו כל שרוול בצורה שטוחה על גבי קרש הגיהוץ. הניחו את המגהץ על ראש השרוול, בחיבור הכתף, והתחילו לעבור ביסודיות לאורך השרוול. התרכזו בחלק הפנימי והשתדלו לא לגהץ את שולי השרוול. קודם נגהץ את החלק האחורי של השרוול ולאחר מכן נהפוך את החולצה ונגהץ את החלק הקדמי.

שלב 5 – גהצו את הצווארון

בדיוק כמו עם חפתי השרוולים, גם צווארון החולצה עשוי בדרך כלל מחומר מעט יותר נוקשה, כדי שיוכל לשבת היטב סביב הצוואר. את הצווארון יש לגהץ בשני חצאים – חצי ימני וחצי שמאלי. בכל חצי יש להיכנס מהחוץ כלפי פנים בצורה עדינה ובתנועות קטנות ועגולות, וכמובן לא להצמיד את המגהץ יותר מדי אל הבד לאורך זמן. יש לגהץ את הצווארון הן בחלקו הפנימי והן בחלקו החיצוני.

שלב 6 – גהצו את גוף החולצה

פתחו את החולצה והניחו מחצית ממנה על גבי הקרש בצורה שטוחה וצמודה. העבירו את המגהץ על הבד בתנועות ארוכות, מהקצה התחתון לקצה העליון. מומלץ לעשות זאת קודם בחלק הפנימי, ורק לאחר מכן להפוך את הצד המגוהץ אל החלק החיצוני, זה שכולל את הכפתורים. בין כל 2 כפתורים בצעו לחיצה קצרה של 2 שניות עם חוד המגהץ, ועברו מייד למרווח בין 2 הכפתורים הבאים.

שלב 7 – גהצו את גב החולצה

עברו על גב החולצה בתנועות מגהץ ארוכות, מהתחתית אל הקצה העליון. הקפידו לגהץ גם את פס הבד האופקי מתחת לצווארון, שמקיף את החולצה ומסתיים בחיבורי השרוולים.

בהצלחה!

כתבות דומות מהבלוג

אופנה בת קיימא: חליפות גברים טבעוניות מחומרים ידידותיים לסביבה

בשנים האחרונות יש התמקדות גוברת באופנה בת קיימא שלא פוגעת בסביבה, וחליפות גברים אינן יוצאות דופן. ככל שהמודעות לנושאים סביבתיים גוברת, אנשים חובבי אופנה מחפשים חלופות ידידותיות לסביבה גם בתחום זה. אודות הופעתם ויתרונותיהם של חומרים ברי קיימא באופנת החליפות לגבר. הצורך באופנה בת קיימא לתעשיית האופנה השפעה משמעותית…

חליפת 2 חלקים או 3 חלקים? מה הבדלים ומתי לובשים

מה ההבדל בין חליפה של שני חלקים וחליפה של שלושה חלקים? מהם האלמנטים המרכיבים את סוגי החליפות השונים, וכיצד לובשים אותן באופן מסורתי? חליפה 2 חלקים: הסגנון הקלאסי והנפוץ ביותר חליפת שני חלקים כוללת מקטורן (ז’קט) ומכנסיים. הז’קט מתאפיין בדרך כלל בעיצוב בטנה בודדת (Single breast) או כפולה (Double…

איך לשדר ביטחון עצמי ולהיות בטוח בעצמך [גם אם אתה לא]

שחקן הפוטבול האמריקאי בו ג’קסון היה אחד הספורטאים הנערצים והמובילים בסוף שנות ה-80; אבל למרבה הפלא – זה לא תמיד היה כך. מה גרם לו להשתנות ולהפוך לאדם מלא ביטחון עצמי? אפקט האלטר אגו בראשית הקריירה שלו כספורטאי מקצועי, בו ג’קסון היה מאוד רגשן ולא יכל לשלוט בכעסיו. הדבר…

חליפות חתן | חליפות גברים | נעליים לגברים | חליפות חתן 2022 | הבלוג | צרו קשר
יוסי בן נון | דרך מנחם בגין 12 תל אביב | משלוחים עד הדלת | עניבה וחגורה חינם | חניה חופשית בגדוד העברי 3
קידום אתר - עמית אדלר