052-3272210

מדריך קוד לבוש לגבר: רשמי, עסקי, יומיומי

כאשר אנו שומעים את הביטוי "קוד לבוש", סביר להניח שנשייך אותו לחוקים במקום העבודה. למרות שזה בדרך כלל המצב, בדרגות שונות של הקפדה, קוד לבוש יכול להיות רלוונטי גם במצבים ובאירועים חברתיים.

כשמדובר בחתונה, למשל, קוד הלבוש עשוי להיות שורת טקסט קצרה המודפסת על גבי ההזמנה. עם זאת צריך לזכור שלא כל אחד יכול לפענח את הכוונה האוניברסלית מאחורי קודי לבוש חברתיים (בטח ובטח בישראל).

אז כדי להבין מה ההבדל בין סגנונות וקודי לבוש שונים, הכנו לכם מדריך מקיף שמסביר הכול במקום אחד.

קוד לבוש רשמי לגברים: עניבה לבנה

הביטוי "לבוש רשמי" אינו מובן כראוי בחברה המודרנית. ודאי תתפלאו לדעת, אבל לבוש רשמי אין משמעו חליפות ועניבות בהכרח.

קוד הלבוש הידוע בארצות הברית בשם "עניבה לבנה", מחייב בדרך כלל ביגוד ברמה גבוהה; רמה שרוב הגברים לא מחזיקים כדרך קבע בארון. אם בהזמנה שלכם נדרש לבוש רשמי, רוב הסיכויים שהאורחים שלכם יצטרכו לקנות או להשכיר ביגוד.

לבוש רשמי לגברים משתנה בהתאם לשעה ביממה. בשעות היום המשמעות היא לרוב חליפה עם וסט, בעוד שבלילה המשמעות היא "עניבה לבנה". שני אלו הם קודי לבוש קפדניים ביותר, ולכן יהיה זה קצת יוצא דופן לבקש לבוש רשמי מלא לאירוע אישי.

רוב האירועים הדורשים עניבה לבנה הם אירועים דיפלומטיים או טקסים ברמה גבוהה (או אירוע ספורט בריטי מדי פעם). אלא אם כן אתם נצר לאלפיון העליון שעורך מסיבה בבית מלון בניו יורק, העניבה הלבנה תהיה קפדנית מדי עבור החתונה או יום ההולדת שלכם.

קוד לבוש חצי רשמי לגברים: עניבה שחורה

אל תתנו לביטויים להטעות אתכם – לבוש חצי רשמי הוא עדיין קוד הלבוש המחמיר ביותר שרובנו נלבש בחיינו.

כמו לבוש רשמי, גם לבוש חצי רשמי משתנה בהתאם לשעה ביום. בערב מדובר בעניבה השחורה (טוקסידו), ואילו בשעות היום לרוב מדובר בחליפת בוקר (Stroller Suit).

קוד לבוש חצי רשמי - עניבה שחורה

רוב האורחים המודרניים לא יהיו מודעים להבדל, ולכן טוקסידו באירועי יום הם תופעה שכיחה בימינו. לחלק מהגברים יש טוקסידו משלהם, אבל לרוב זהו קוד לבוש נוסף שיאלץ את המשתתפים לשכור לבוש.

בקשו לבוש חצי רשמי במשורה, רק לאירועים בעלי משמעות גדולה כמו חתונות.

קוד לבוש עסקי לגברים

"לבוש עסקי" לאירוע אומר דבר אחד עבור גברים: חליפות תואמות.

אם בהזמנה כתוב במיוחד לבוש עסקי, עדיף לטעות ברשמיות וללבוש חליפה כהה, בצבע אחיד או עם פסים. מומלץ לשלב את הסגנון הזה עם חולצה מכופתרת לבנה, עניבה ונעליים שחורות. זה המתכון הבטוח למראה עסקי.

קוד לבוש עסקי לגבר

יש מידה מסוימת של מרחב פעולה באירועים חברתיים – במיוחד בשעות היום – כך שגם חליפה אפורה בהירה יותר או חומה כהה מקובלת.

עם זאת, לרוב, לבוש עסקי משמעו קצה הספקטרום הרשמי יותר של חליפות גברים. אם, לעומת זאת, כתוב בהזמנה פשוט "חליפות ועניבות לגברים", יתקבלו גם חליפות קז'ואל עם צבעים בהירים יותר או דפוסים חיים יותר.

קוד הלבוש העסקי מתאים לאירועים קלילים, בראנצ'ים, בתי משפט ואירועים רשמיים דומים.

קוד לבוש עסקי קז'ואלי לגברים

יש מספר וריאציות על הביטוי הזה וכולן אומרות אותו הדבר. בכל הנוגע לקודי לבוש לגברים, מקטורן תמיד עדיף אך לא חובה, ובדרך כלל לא כחלק מחליפה שלמה (כלומר מקטורן ומכנס מאותו בד).

הקז'ואל הקונבנציונלי ביותר לגבר הוא בלייזר כחול כהה עם מכנסי חאקי או מכנס בצבע אפור בהיר עד בינוני. (בארצות הברית זה נקרא "חליפת קליפורניה").

אם המילה "קז'ואלי / יומיומי" מופיעה בהזמנה, מותרת מידה לא מבוטלת של גמישות. בלייזרים או מעילי ספורט הם המראה המוקפד יותר בספקטרום של קודי הלבוש לגבר. סוודרים או חולצות מכופתרות ללא חלק עליון הם שנמוך מבחינה זו.

באופן כללי, עדיף להגיע עם ז'קט ועניבה ואז להסיר אחד מהם או את שניהם אם הלבוש נראה רשמי מדי. לכל הפחות, אירוע הדורש קוד "ביזנס קז'ואל" עדיין מחייב מכנסי חאקי או מכנסיים מחויטים (לא ג'ינס) וחולצה עם צווארון, בלי לשכוח נעליים וגרביים תואמות.

קוד לבוש יומיומי (קז'ואלי) לגבר

הזמנה של "לבוש קז'ואל" היא לרוב פתוחה לפרשנות, אך עדיין יש ציפייה להתלבש היטב לאירוע חברתי.

הקונספט של קז'ואל התפתח מעבר לנוחות בלבד, והפך לקוד לבוש חברתי שמאזן בין אלגנטיות נינוחה לביטוי אישי.

ניווט בתוככי סגנון זה מציע לגברים את החופש לשלב נוחות עם אופנה, וליצור מראה מגניב ללא מאמץ, רזה הניתן להתאמה למסגרות חברתיות שונות.

לבוש קז'ואלי לגברים סובב בעיקר סביב מצרכי ארון בגדים שמשדרים אווירה נוחה. חשבו על ג'ינסים איכותיים, מכנסי צ'ינו וחולצות טריקו מגוונות או חולצות מכופתרות. היסודות האלה מהווים את הבסיס לאנסמבל מזדמן, המאפשר לערבב ולהתאים פריטי לבוש ללא מאמץ.

במקביל בחרו נעליים נינוחות המשלימות את האסתטיקה. נעלי ספורט, סניקרס או מגפיים מסוגננים יכולים להשלים ללא מאמץ את המראה הקז'ואלי שלכם, ולהוסיף מגע של אישיות לסגנון הכללי.

שימוש בשכבות היא טכניקת מפתח בשליטה בסגנון יומיומי. התנסו עם ז'קטים קלים, קרדיגנים או קפוצ'ונים מסוגננים כדי להוסיף עומק ועניין לתלבושת שלכם. בעונות קרות זה גם שומר על חום הגוף וגם מוסיף נופך של תחכום למראה.

לבוש קז'ואל אין משמעו להזניח את נושא האביזרים הנלווים. תוספות כגון שעון מסוגנן, צמיד עור או זוג משקפי שמש קלאסיות – יכולות לשדרג את המראה בלי לוותר על אווירה נינוחה.

על ידי יצירת מלתחה שמאזנת בין פשטות לכישרון, ותשומת לב לפרטים כמו הנעלה ואקססוריז, תוכלו לנווט ללא מאמץ בקוד הלבוש הקז'ואלי, תוך הצגת מראה נינוח ומעודן כאחד.

עניבות בהחלט לא נחוצות, אבל עדיין אפשר ללבוש ז'קט קז'ואל. באופן דומה, ג'ינס מקובל אם בהזמנה כתוב "קז'ואל". בדרך כלל הכוונה לג'ינס כהים ואיכותיים, לא ג'ינס שהולכים איתם לעבודה או כל דבר דומה עם קרעים.

חשוב לזכור – אומנם בהזמנה כתוב קוד לבוש יומיומי, אבל עדיין מצופה שהאורחים ישקיעו וייראו במיטבם. פשוט עניין של נימוס.

הבנת קוד הלבוש "אופציונלי"

מדי פעם קודי לבוש יבואו עם המילה "אופציונלי". ביטוי זה מסמל לעתים קרובות טווח פעולה, המעניק למשתתפים גמישות תוך עידוד רמה מסוימת של רשמיות. יצירת האיזון הנכון היא המפתח.

לגברים, זה עשוי להיות בחירה בין בלייזר איכותי ובין סוודר מסוגנן בשילוב מכנסיים מחויטים. המפתח הוא לאמוד את הטון הנכון של האירוע – לבוש רשמי יותר עבור מסגרות מקצועיות, ואווירה קז'ואלית-חכמה לאירועים חברתיים.

קודי לבוש "אופציונליים" מציעים הזדמנות לבטא סגנון אינדיבידואלי בגבולות ההתאמה לאירוע. זה נעשה בעיקר ברמות הגבוהות יותר של רשמיות, כגון "עניבה שחורה אופציונלית".

המשמעות היא שהמארחים מתכננים ללבוש את הקוד הרשום. זה מעודד את האורחים לעשות את אותו הדבר אם הם רוצים. זו דרך להלביש את האירוע מבלי לדרוש שכל משתתף יעמוד בסטנדרט גבוה, שעלול לדרוש ביגוד להשכרה או רכישות יקרות.

מומלץ לא לחרוג מההנחיה כלפי מעלה בסקאלת הרשמיות, אבל כן אפשר לשנמך מעט לרמה רשמית נמוכה יותר.

לדוגמה, אם האירוע הוא "עניבה שחורה אופציונלית" ואתם לא רוצים לשכור טוקסידו, אפשר במקום זאת ללבוש חליפת עסקים כהה עם חולצה לבנה חלקה ועניבה איכותית. זה נותן את אותו רושם כללי של רשמיות חמורה כמו טוקסידו, אבל ללא צורך בלבוש אקזוטי.

אירועים ללא קוד לבוש

מה עושים אם מקבלים הזמנה שאין בה קוד לבוש?

ההצעה הפשוטה ביותר היא תמיד לשאול את המארחים. אם אתם לא מרגישים נוח לעשות את זה, שאלו את שאר המשתתפים.

אם באמת אין לכם מישהו שאפשר לשאול, שקלו את מסגרת הזמן ואת מהות האירוע. לבוש ערב צריך להיות בדרך כלל כהה ופשוט יותר משעות היום. לבוש לאירוע במקום פתוח יהיה יותר קז'ואלי מאשר אירוע במקום סגור, וכן הלאה.

כדי להיות בטוחים – תמיד עדיף להיות לבוש קצת יותר רשמי מאשר פחות רשמי. קל יותר להסיר עניבה או מקטורן ולהוריד את רמת הרשמיות; אבל קשה יותר לשדרג כלפי מעלה אם הגעתם לאירוע עם חולצה ומכנסיים בלבד.

לבסוף, במקרים נדירים אתם עלולים להיתקל בהזמנה בה קוד הלבוש הרשום לא נראה מדויק. לדוגמה: מבקשים קוד לבוש רשמי אבל בפועל לובשים משהו שהוא פחות מכך. עדיף תמיד לשאול כדי לדעת.

זקוקים לייעוץ בנושא קוד הלבוש המתאים? פנו אלינו >

כתבות דומות מהבלוג

מדריך קוד לבוש לגבר: רשמי, עסקי, יומיומי

כאשר אנו שומעים את הביטוי "קוד לבוש", סביר להניח שנשייך אותו לחוקים במקום העבודה. למרות שזה בדרך כלל המצב, בדרגות שונות של הקפדה, קוד לבוש יכול להיות רלוונטי גם במצבים ובאירועים חברתיים. כשמדובר בחתונה, למשל, קוד הלבוש עשוי להיות שורת טקסט קצרה המודפסת על גבי ההזמנה. עם זאת צריך…

איך מייצרים, תופרים ומכינים חליפה בעבודת יד (כמו פעם)

במבט ראשון, חליפה מורכבת משני חלקים – מקטורן ומכנסיים. עם זאת, שני החלקים הללו מורכבים מארבעה סוגי בדים שונים: כותנה, משי, מוהר (אנגורה) וצמר. ארבעת הבדים האלה נחתכים ל-38 חלקים נפרדים – ותהליך המדידה, העיצוב והחיבור של החלקים האלה דורש לא פחות מ-228 צעדים. ניכר כי דרושה מומחיות ויד…

עשר חליפות הגברים היקרות ביותר בעולם

אופנה יוקרתית יכולה לבוא לידי ביטוי במגוון רחב של אפשרויות. כשזה נוגע לאופנת גברים, פריטי הלבוש היקרים ביותר הם בדרך כלל חליפות מעוצבות שנתפרות על ידי מעצבי עילית. מה הופך חליפה מסוימת ליקרה יותר בהשוואה לאחרות? בדים יקרים ו/או נדירים, עיצוב ביד אומן, תפירה איכותית שאין לה תחליף וכמובן…


חליפות חתן | חליפות גברים | נעליים לגברים | הבלוג | צרו קשר
יוסי בן נון | דרך מנחם בגין 12 תל אביב | משלוחים עד הדלת | עניבה וחגורה חינם | חניה חופשית בגדוד העברי 3
קידום אתר - עמית אדלר