052-3272210

קולקציית מעילי עור לגבר

חדש באופנת יוסי בן נון – קולקציה חדשה של מעילי עור איכותיים לגברים.

למידע נוסף ולרכישה צרו קשר באתר או בטלפון / וואטסאפ: 052-327-2210


איך מנקים מעיל עור בלי להרוס אותו

ג'קט עור הוא אחד מפריטי הלבוש הנפוצים בקרב גברים. הוא נותן לנו מראה מהוקצע ומחוספס, לצד תחושה טובה בנוגע לעצמנו. אבל בניגוד לפריטי לבוש אחרים, הזנחה או טיפול שגוי במעיל העור – עלולים לקצר את חייו.

מעילי עור רגישים במיוחד לכתמים, סדקים ודהייה כללית; אבל שני האויבים הגדולים ביותר של מעיל עור הם לחות וחום. אם חשבתם לכבס את המעיל במכונת כביסה ואחר כך לזרוק אותו למייבש הכביסה, חשבו שוב. זה עלול להתחיל שרשרת של פגמים, שסופה בהחרבת המעיל היוקרתי שלכם.

אז מה בכל זאת עושים ואיך מתחזקים מעיל עור בצורה נכונה? מומחי אופנת הגברים של יוסי בן נון, עם כל העצות והטיפים המקצועיים.

איך מטפלים בג'קט עור שנרטב

אם מעיל העור שלכם נרטב ולא תדאגו לייבש אותו כראוי, הוא עלול לצבור עובש וקימחון שיהרסו את העור. מעבר לכך, מים עלולים לשטוף את השמנים הטבעיים הנמצאים בעור, ולהפוך את המעיל ליותר "פריך", שביר ומועד לסדקים לאורך זמן.

אל תשתמשו במייבש שיער – אם הייבוש בחום ייעשה בצורה שגויה, אתם עלולים לכווץ את המעיל, לייבש אותו בצורה קיצונית ולגרום לסדקים וחריצים מכוערים שיהיו בולטים לעין. גם ייבוש במייבש כביסה, הנחה הג'קט על רדיאטור או אפילו ייבוש באור השמש – עלולים להוביל לנזקים.

מה כן עושים? משתמשים בקולב רחב לייבוש (לא בקולב מתכת דקיק, שעלול להרוס את המעיל). תלו את מעיל העור על גבי הקולב במקום מאוורר היטב, ותנו לו לשבת 24 שעות עד לייבוש מלא.

איך מנקים ז'קט עור

איך שומרים על מעיל עור

מכיוון שלא רצוי להשתמש במים, על פניו נראה שלא ממש ניתן לנקות את מעיל העור שלנו. איך בכל זאת ננקה את המעיל? ראשית – טבלו במים סמרטוט כותנה או בד מיקרופייבר, והעבירו אותו בעדינות על גבי המעיל להסרת לכלוך ואבק. לאחר מכן תנו למעיל להתייבש על קולב רחב במשך 10 עד 15 דקות.

מומלץ להשתמש במים מטוהרים או מסוננים, מכיוון שמי ברז רגילים מכילים מינרלים שעלולים לשקוע על העור ולהותיר בו משקעים בולטים לעין. כמו כן מומלץ לעשות את הפעולה הזו פעם בחודש, כדי למנוע הצטברות אבק ולכלוך. לבעלי הזיכרון הטוב שבינינו (מים הורסים מעיל עור) – מעט מים או לחות לא יהרסו את המעיל; הבעיה היא כאשר המעיל נרטב לחלוטין.

אבל מה קורה אם המעיל מוכתם ומלוכלך, עד שממש מתחשק לכם לזרוק אותו למכונת הכביסה? הימנעו מזה, ובמקום זאת השתמשו בסבון מיוחד למוצרי עור. הוא עדין יותר בהשוואה לסבון רגיל ומסיר לכלוך בקלות רבה יותר.

טבלו מטלית במים והעבירו אותה על גבי הסבון לצבירת שכבה על גבי הבד. לאחר מכן עברו עם המטלית על גבי האזורים במעיל שדורשים טיפול, עד ליצירת שכבת סבון דקה על גבי העור. לאחר מכן הסירו את כל שאריות הסבון מהמעיל באמצעות מטלית לחה, והמתינו 10 עד 15 דקות לייבוש מלא.

מומלץ לבצע טסט ראשון באזור שאינו גלוי לעין, כדי לוודא שהסבון אכן פועל. עדיף להשתמש בסבון רק באזורים מלוכלכים הדורשים ניקוי; אבל אם החלטתם לנקות בסבון את כל המעיל – עשו זאת רק פעם בשנה. גם סבון למוצרי עור מסיר את השמנים הטבעיים מהמעיל לאורך זמן, לכן אסור להגזים בשימוש בו.

איך מסירים כתמים ממעיל עור

בניגוד לניקיון השוטף שמסיר אבק ולכלוך, כתמים על מעיל עור הם קצת יותר מסובכים לטיפול. כמובן שזה קודם כל תלוי בשאלה ממה נוצר הכתם – אם מדובר בכתמי אוכל ושתייה, רוב הסיכויים שתוכלו להסיר אותם בעצמכם בבית. אבל אם מדובר בכתם דיו, למשל, כנראה שתצטרכו לפנות לשירותי ניקוי מקצועיים.

אם מדובר בכתם טרי שזה עתה נוצר, קחו מייד מטלית נקייה וספגו בטפיחות קלות את כל הנוזל או השמן מהמעיל. לא לשפשף את המטלית אל תוך העור, כי אתם עלולים לגרום לתוצאה ההפוכה – ולהחדיר לעומק את הנוזל שאותו אתם רוצים להסיר.

אם הכתם עדיין מתעקש להישאר, נזליף מעט נוזל לניקוי כלים אל תוך קערית מים ונטבול מטלית בנוזל. כעת ניקח את המטלית ושוב נספוג את הכתם בתנועות טפיחה עדינות – ולא נשפשף את המטלית אל תוך המעיל. באמצעות מטלית יבשה אחרת נספוג את שאריות הנוזל עם סבון הכלים, ולאחר מכן נייבש את האזור עם מטלית נוספת. בסיום נניח למעיל להתייבש לחלוטין משך כמה שעות.

לאחר שהמעיל התייבש לחלוטין, בדקו האם הכתם עדיין שם. אם כן – חזרו שוב על התהליך. אם בכל זאת הכתם מתעקש להישאר, הגיע הזמן למסיר כתמים ייעודי למוצרי עור. מכיוון שכל מסיר כתמים פועל בצורה אחרת, חשוב מאוד לקרוא ולהבין את הוראות השימוש על גבי המוצר, כדי שלא נזיק למעיל. בסיום נקפיד להסיר כל שארית ממסיר הכתמים על גבי המעיל.

אם הכתם עדיין שם – הגיע הזמן לעבור לטיפול מקצועי. התקשרו למכוני ניקוי יבש, וספרו להם ממה נוצר הכתם ושמדובר במעיל עור. בררו מראש האם הם מתמחים בטיפול במוצרי עור.

מדריך להסרת 20 כתמים נפוצים >

שחזור מעיל עור שהתיישן

שימוש חוזר ונשנה שוחק את מעיל העור ויוצר בו שריטות, דהיות בצבע ועוד. מעט חספוס במעיל העור הוא חלק מהקסם שלו; אבל אם מדובר בהזנחה כוללת – המעיל עלול להיראות דהוי לחלוטין, ואפילו להיות מחורר מרוב סדקים וקרעים שהתאחדו.

הדרך הפשוטה, המהירה והקלה ביותר למניעת התיישנות ודהייה – היא להשתמש במרכך למוצרי עור. בדיוק כמו שיש קונדישינר לשיער, כך גם במוצרי עור, הדורשים שימוש קבוע כדי למנוע סדקים ודהיית הצבע.

שפכו מעט מנוזל המרכך על מטלית יבשה, ושפשפו בעדינות את כל חלקי המעיל עד לכיסוי בתכשיר. הקדישו תשומת לב במיוחד לאזורי המרפק, שמתכופפים תדיר ולכן חשופים ליותר פגמים משאר חלקי המעיל. הסירו עודפים של התכשיר, אם יש כאלו, ותנו לו להתייבש במשך 20 דקות על גבי המעיל.

מתי מומלץ להשתמש במרכך עור? אחרי ניקוי המעיל עם סבון, אחרי הסרתם כתמים או אחרי שהמעיל התייבש כי נרטב בגשם. למעשה, ניתן להשתמש במרכך כמעט אחרי כל פעולת ניקוי כזו או אחרת – וזאת על מנת להחזיר לעור את הלחות הטבעית שלו. אם אתם לובשים את הג'קט כל הזמן, מומלץ גם לרכך אותו פעמיים עד שלוש פעמים בשנה.

בחלקים בהם הצבע במעיל דהה, ניתן להשתמש בתכשירי צביעה מיוחדים למוצרי עור. בדומה למשחת נעליים שמחדשת את הצבע ואפילו ממלאת סדקים קטנים, גם תכשיר צביעה למעילי עור יחדש בין רגע את צבעו של המעיל באזורים דהויים. השתמשו בשכבה דקה מאוד, תנו לזה להתייבש ואז עשו פוליש עם מטלית (ממש כמו צחצוח נעליים צבאיות). באותה צורה אפשר גם לצבוע מחדש את כל המעיל, ולתת לו צבע אחר לחלוטין. טריק נחמד בהחלט, שייראה כאילו קניתם מעיל חדש.

שמירה והגנה על מעיל העור

בין שאנו לובשים אותו בתדירות גבוהה או נמוכה, מעיל העור שלנו חשוף לכוחות הטבע – שמש ישירה, גשם שוטף, חום, קור, זיעה וכן הלאה. כדי לשמור על המעיל בדרך הטובה ביותר, מומלץ להשתמש בתרסיס סיליקון דוחה מים. אם יש לכם מעיל זמש, על אחת כמה וכמה.

פרשו את המעיל על גבי משטח ישר, כאשר החלק החיצוני שלו נמצא כלפי חוץ. רססו בתנועות רחבות עד שכל המעיל יכוסה בשכבה דקה ורטובה של התרסיס. השאירו את המעיל במקומו ותנו לו עד 12 שעות לייבוש מלא של החומר.

מחפשים מעילי עור איכותיים לגבר? צרו קשר באתר או בטלפון / וואטסאפ: 052-327-2210

כתבות דומות מהבלוג

מידות נעליים: איך נוצר ההבדל בין בריטניה, ארה"ב ואירופה

מידות נעליים מיוצגות באמצעות מספרים, אך בכל אזור בעולם המספרים הללו שונים. מדוע זה כך ומאיפה מגיע השוני בשיטות למדידת נעליים? ואיך מודדים בישראל? בדומה לצורות מדידה רבות הנהוגות בעולם, גם מדידת נעליים מתבססת על שיטות היסטוריות עתיקות. מכיוון שכל אזור בעולם עשה זאת באמצעות שיטת מדידה שונה, נוצרו…

מדריך יחס הזהב: איך להתלבש לפי הגובה שלך

מה זה באמת אומר בפועל להתלבש לפי הגובה? האם גברים נמוכים ייראו טוב בבגדים רחבים? האם גברים גבוהים או גדולים לא יכולים להתלבש במשהו צמוד? הנוסחה ללבוש מותאם-גובה קיימת כבר מאז 2,500 לפני הספירה. השתמשו בה לבניית הפירמידות במצרים, וגם לבניית הפרתנון באתונה ב-500 לפני הספירה. כבר ניחשתם במה…

אופנה בת קיימא: חליפות גברים טבעוניות מחומרים ידידותיים לסביבה

בשנים האחרונות יש התמקדות גוברת באופנה בת קיימא שלא פוגעת בסביבה, וחליפות גברים אינן יוצאות דופן. ככל שהמודעות לנושאים סביבתיים גוברת, אנשים חובבי אופנה מחפשים חלופות ידידותיות לסביבה גם בתחום זה. אודות הופעתם ויתרונותיהם של חומרים ברי קיימא באופנת החליפות לגבר. הצורך באופנה בת קיימא לתעשיית האופנה השפעה משמעותית…


חליפות חתן | חליפות גברים | נעליים לגברים | הבלוג | צרו קשר
יוסי בן נון | דרך מנחם בגין 12 תל אביב | משלוחים עד הדלת | עניבה וחגורה חינם | חניה חופשית בגדוד העברי 3
קידום אתר - עמית אדלר