052-3272210

איך מתאימים חולצה לגוף ב-10 דקות

לכולנו יצא להיות במצב הזה לפחות פעם אחת – קנינו חולצה במידה שלנו (אונליין או בחנות), אבל בפועל היא לא בדיוק יושבת עלינו נכון. השרוולים רחבים מדי; החולצה ארוכה או רחבה מדי; ועוד כהנה אפשרויות של חוסר התאמה.

למרבה המזל ניתן להתאים כל חולצה לגוף גם בכוחות עצמכם, בעשר דקות עבודה, בלי מכונת תפירה ובלי יותר מדי בלגן. כדי שתוכלו לעשות זאת בקלות, תצטרכו כמה פריטים מראש:

מחט תפירה
חוט תפירה
סיכות דקות
סיכות ביטחון
עיפרון בד
סרגל
מספריים
מגהץ

שלב 1 – למדוד ולהדק

במקום להתחיל למדוד את ההיקפים שלכם עם סרט מדידה, פשוט קחו חולצה אחרת שיושבת עליכם טוב. הניחו אותה מעל לחולצה הרחבה, ובעזרת העיפרון המיוחד סמנו את שולי החולצה העליונה על גבי התחתונה. לאחר שסיימתם לסמן, השתמשו בסיכות הדקות על גבי קו המתאר החדש, כדי להחזיק את הבד במקומו.

אין לכם חולצה שיושבת עליכם טוב? לבשו את החולצה הרחבה, ובאמצעות סיכות ביטחון סמנו את קווי השוליים הנחוצים. עשו זאת כל הדרך מתחתית החולצה ועד לחיבור עם השרוולים. כדי שהחולצה לא תהיה ארוכה מדי, השוליים התחתונים צריכים להיות 5 עד 8 סנטימטר מתחת לקו החגורה שלכם ולא מעבר לכך. לאחר מכן תוכלו לשרטט את קווי השוליים החדשים עם עיפרון הבד.

שלב 2 – לגזור

כעת ניגש להתאמת השוליים התחתונים – קפלו אותם כלפי מעלה עד שחלקם התחתון יהיה בקו הסימון של העיפרון. באמצעות מספריים הסירו עודפי בד אם יש, ולבסוף הצמידו את השוליים התחתונים באמצעות מגהץ. לאחר מכן הצמידו אותם שוב באמצעות סיכות דקות.

שלב 3 – לתפור

לאחר שהכנסתם חוט תפירה בקוף המחט, צרו קשר קטן בסיום כדי שהחוט לא יברח החוצה במהלך התפירה. התחילו לתפור את שולי החולצה בהתאם לסימונים, בצורת גלים עולים ויורדים (ראו תמונה). אם החוט עומד להיגמר לכם לפני שהגעתם לסיום, צרו לולאה ודחפו פנימה את המחט ליצירת קשר חזק. לאחר מכן תוכלו להמשיך עם חוט חדש מאותה נקודה.

בסיום התפירה צרו קשר אחד אחרון באמצעות החוט והמחט, ולאחר מכן גזרו עם מספריים את הבד העודף מתחת לקו התפירה. בסיום הגזירה תפרו שוב את השוליים הגזורים, כדי שלא ייפרמו בהמשך (ראו תמונה). לאחר מכן צרו מכפלת בצורה עדינה ואחידה, כדי לסגור את השוליים התחתונים בחולצה. בסיום הסירו את הסיכות וגהצו בעדינות את שולי החולצה החדשים.

אותו דבר יש לעשות גם בשאר החלקים אותם סימנתם בחולצה (צד ימין, צד שמאל) – והרי לכם חולצה מותאמת אישית למידותיכם.

צפו בסרטון ההדרכה המלא (אנגלית)

כתבות דומות מהבלוג

אופנה בת קיימא: חליפות גברים טבעוניות מחומרים ידידותיים לסביבה

בשנים האחרונות יש התמקדות גוברת באופנה בת קיימא שלא פוגעת בסביבה, וחליפות גברים אינן יוצאות דופן. ככל שהמודעות לנושאים סביבתיים גוברת, אנשים חובבי אופנה מחפשים חלופות ידידותיות לסביבה גם בתחום זה. אודות הופעתם ויתרונותיהם של חומרים ברי קיימא באופנת החליפות לגבר. הצורך באופנה בת קיימא לתעשיית האופנה השפעה משמעותית…

חליפת 2 חלקים או 3 חלקים? מה הבדלים ומתי לובשים

מה ההבדל בין חליפה של שני חלקים וחליפה של שלושה חלקים? מהם האלמנטים המרכיבים את סוגי החליפות השונים, וכיצד לובשים אותן באופן מסורתי? חליפה 2 חלקים: הסגנון הקלאסי והנפוץ ביותר חליפת שני חלקים כוללת מקטורן (ז’קט) ומכנסיים. הז’קט מתאפיין בדרך כלל בעיצוב בטנה בודדת (Single breast) או כפולה (Double…

איך לשדר ביטחון עצמי ולהיות בטוח בעצמך [גם אם אתה לא]

שחקן הפוטבול האמריקאי בו ג’קסון היה אחד הספורטאים הנערצים והמובילים בסוף שנות ה-80; אבל למרבה הפלא – זה לא תמיד היה כך. מה גרם לו להשתנות ולהפוך לאדם מלא ביטחון עצמי? אפקט האלטר אגו בראשית הקריירה שלו כספורטאי מקצועי, בו ג’קסון היה מאוד רגשן ולא יכל לשלוט בכעסיו. הדבר…

חליפות חתן | חליפות גברים | נעליים לגברים | חליפות חתן 2022 | הבלוג | צרו קשר
יוסי בן נון | דרך מנחם בגין 12 תל אביב | משלוחים עד הדלת | עניבה וחגורה חינם | חניה חופשית בגדוד העברי 3
קידום אתר - עמית אדלר