052-3272210

מדריך נאום לחתונה – כך תעשו זאת נכון

בניגוד למוצג בסרטים אמריקאיים ואחרים, בישראל לא ממש מקפידים על נאום חתונה. למרות זאת, עדיין מדובר במשהו שכן מתרחש בחתונות לא מעטות, ולכן כדאי וראוי להקדיש לנושא כמה מילים; בעיקר כדי למנוע טעויות מביכות.

מדריך נאום לחתונה

בכל חתונה יכולים להיות מספר נאומים ונואמים, בהתאם ל”תפקידים” השונים באירוע – נאום הזוג הנשוי (או אחד מהם בלבד), נאום השושבינים, נאום ההורים ולפעמים גם נאומים של חברים ובני משפחה נוספים. יש לתאם מראש כל נאום שכזה, ומומלץ להימנע מנאומים ספונטניים שעלולים להסתיים במבוכה.

כדי שהחתונה שלכם לא תהפוך למעיקה, רצוי להגביל את עצמכם לשלושה נאומים לכל היותר – הזוג הנשוי, ההורים והשושבינים. שלושת אלו הם הגורמים החשובים ביותר באירוע, ולכן שמורה להם זכות הנאום.

השתדלו שלא לחרוג מהמספר הזה, אחרת האורחים שלכם עלולים להתעייף ולהתחיל לגלגל עיניים. כמו כן, מגבלת הזמן הרצויה לכל נאום (ולא משנה של מי) היא בדרך כלל 5 דקות. מוטב להתאמן בבית מול המראה או מצלמה.


נאום החתונה של הזוג הטרי

זהו בהחלט הנאום החשוב ביותר, מכיוון שהוא מגיע מחתני / כלות השמחה בכבודם ובעצמם. זהו היום המיוחד שלהם, ולכן הם יכולים לבחור האם הם רוצים לנאום, מי מהם יעשה זאת (אולי שניהם), מה הם יגידו וכן הלאה.

בישראל פחות נהוג שהנשואים הטריים נושאים נאומים, ובדרך כלל הם משאירים זאת לשושבינים (בינינו, זו הסיבה העיקרית לקיומם – לדבר בשבחי הזוג). כמו כן, מעבר לריקוד הראשון כזוג נשוי – יש זוגות שבוחרים לשלב את הנאומים שלהם עם דברים נוספים כגון שירה ונגינה משותפים וכן הלאה. פתח למקוריות וליצירתיות ביום השמח בחייכם.


נאום החתונה של השושבין/נה

מכירים את הסרטים האמריקאים בהם השושבין השיכור מעלה זיכרונות בעייתיים על החתן? אם אתם השושבינים בחתונה, כדאי מאוד להכין מראש נאום כתוב קצר ולעניין (ומומלץ לא לשתות בצורה מוגזמת, אחרת אתם עלולים לעשות צחוק מעצמכם, מהזוג הטרי ומכל האירוע).

נאום שושבין טוב מכיל כמה נקודות עיקריות:

1. הציגו את עצמכם. לא כל האורחים מכירים אתכם וכדאי שיידעו מה הקשר שלכם לנשואים הטריים.

2. הודו לכל מי שבא לאירוע וכמו כן גם לאנשים שעמלו וטרחו כדי שהאירוע יתקיים.

3. גוף הנאום צריך לדבר בשבחי החתן / הכלה / הזוג ולכלול סיפור מצחיק או מרגש או מבדר. אפשר לספר כיצד נפגשתם לראשונה, מדוע מדובר בחברות כה טובה ביניכם, או איך החתן/כלה ידעו שנועדו זה לזה. הימנעו מסיפורים שעלולים להביך את הזוג, את בני משפחתם ואת שאר האורחים. כמו כן, אם זה לא בטבע שלכם, אל תנסו להצחיק בכוח – פשוט תהיו עצמכם.

4. סיימו את הנאום הקצר שלכם בהרמת כוסית לכבוד הזוג הנשוי ועתידם המשותף.


נאום החתונה של ההורים

בכל הנוגע לחתונות בישראל, יש לזכור שרוב הסיכויים שההורים של שני הצדדים לא יבקשו לשאת נאומים. זה פחות מקובל, לעומת מדינות אחרות בעולם המערבי.

למרות זאת – מכיוון שבדרך כלל לכל צד מהמתחתנים יש זוג הורים, מן הסתם לא יהיה זה מכובד לאפשר רק לצד אחד לנאום.

כדי לקצר את מהלך העניינים, מומלץ לבחור מראש באפשרות של נאום משותף להורי שני הצדדים באותו מעמד. בצורה כזו כל הורה או זוג הורים יוכל להגיד כמה מילים ואת אשר על ליבו.

אם ידוע לזוג שההורים של צד אחד ירצו לנאום, כדאי ליידע גם את הורי הצד השני ולאפשר להם לבחור.


מה לא להגיד בנאומי חתונה

לא משנה מי הנואם או הנואמת, יש כמה דברים שלא כדאי להגיד בנאום שלכם:

1. אל תציינו אקסים של החתן או הכלה ואת עלילותיהם המשותפות.

2. הימנעו מלציין כמה עלתה החתונה או את המתנות שקיבלו בני הזוג מהאורחים.

3. מומלץ לא לדבר על תוכניות לעתיד של בני הזוג כגון ילדים וכן הלאה. אי אפשר לדעת מה יהיה.

4. לא “לרדת” על הזוג או האורחים בצורה שתחרוג מגבול הטעם הטוב. אתם לא בסטנדאפ של אדיר מילר.

מצד שני, מי שיודע ללכת בין הטיפות ולעבור את שדות המוקשים הללו בצורה הומוריסטית וקלילה – לכו על זה. אם אינכם בטוחים שתצליחו, אפילו בספק קל שבקלים – מומלץ להימנע לחלוטין מהסעיפים הנ”ל.

שיהיה לכם אירוע מוצלח!

כתבות דומות מהבלוג

אופנה בת קיימא: חליפות גברים טבעוניות מחומרים ידידותיים לסביבה

בשנים האחרונות יש התמקדות גוברת באופנה בת קיימא שלא פוגעת בסביבה, וחליפות גברים אינן יוצאות דופן. ככל שהמודעות לנושאים סביבתיים גוברת, אנשים חובבי אופנה מחפשים חלופות ידידותיות לסביבה גם בתחום זה. אודות הופעתם ויתרונותיהם של חומרים ברי קיימא באופנת החליפות לגבר. הצורך באופנה בת קיימא לתעשיית האופנה השפעה משמעותית…

חליפת 2 חלקים או 3 חלקים? מה הבדלים ומתי לובשים

מה ההבדל בין חליפה של שני חלקים וחליפה של שלושה חלקים? מהם האלמנטים המרכיבים את סוגי החליפות השונים, וכיצד לובשים אותן באופן מסורתי? חליפה 2 חלקים: הסגנון הקלאסי והנפוץ ביותר חליפת שני חלקים כוללת מקטורן (ז’קט) ומכנסיים. הז’קט מתאפיין בדרך כלל בעיצוב בטנה בודדת (Single breast) או כפולה (Double…

איך לשדר ביטחון עצמי ולהיות בטוח בעצמך [גם אם אתה לא]

שחקן הפוטבול האמריקאי בו ג’קסון היה אחד הספורטאים הנערצים והמובילים בסוף שנות ה-80; אבל למרבה הפלא – זה לא תמיד היה כך. מה גרם לו להשתנות ולהפוך לאדם מלא ביטחון עצמי? אפקט האלטר אגו בראשית הקריירה שלו כספורטאי מקצועי, בו ג’קסון היה מאוד רגשן ולא יכל לשלוט בכעסיו. הדבר…

חליפות חתן | חליפות גברים | נעליים לגברים | חליפות חתן 2022 | הבלוג | צרו קשר
יוסי בן נון | דרך מנחם בגין 12 תל אביב | משלוחים עד הדלת | עניבה וחגורה חינם | חניה חופשית בגדוד העברי 3
קידום אתר - עמית אדלר