052-3272210

תחתונים או בוקסרים? הלבשה תחתונה לפי מבנה גוף

הלבשה תחתונה היא לבוש בסיסי, המסייע בשמירה על הבריאות וההיגיינה, כמו גם על המכנסיים שמעליהם. כשמדובר בגברים (בישראל), רובנו לובש בדרך כלל בוקסרים או תחתונים רגילים. מעבר לכך יש גם דגמים נוספים, המהווים דגמי ביניים.

אך האם אתם לובשים את הלבנים הנכונים עבורכם ומבנה הגוף שלכם? רוב הגברים קונים בגדים תחתונים לפי מחיר או המלאי הזמין ברגע הקנייה; אנחנו פחות נוטים להתחשב במבנה הגוף שלנו, או במה שבאמת ירגיש לנו נוח. בגדים תחתונים מסוימים ייראו עליכם טוב יותר ויתרמו אף לביטחון העצמי שלכם… אך אם לא תנסו – לעולם לא תדעו.

תחתונים, בוקסרים ועוד

רגע של היסטוריה

ביגוד תחתון קיים מזה אלפי שנים לפחות, עוד מהימים בהם נהגו ללבוש אזור חלציים פשוט. הכיסוי המינימלי הזה התפתח עם חלוף העידנים, עד שלבסוף הפך לבגד תחתון שלם המקיף את הגוף בחלקו התחתון. אבל רק בשנות ה-30 של המאה ה-20, הומצאו התחתונים המודרניים כפי שהם מוכרים כיום.

בשנת 1935 חברת קופרס מכרה את התחתונים הראשונים בעולם בשיקגו. לדגם זה לא היו "רגליים", אלא אך ורק כיסוי סביב אזור החלציים בצורת האות Y. תחתונים אלו התפרסמו בשם "ג'וקי", המבטיחים "תמיכה גברית". בשנת 1938 התחתונים כבר נמכרו בקצב של 3,000 זוגות בשבוע בבריטניה.

עד שנות ה-70 תחתוני גברים כבר החלו להתפרסם כפריט אופנה. גברים שכחו כל מה שנוגע לנוחות ולעמידות לאורך זמן, ובמקום זאת שמו את הסקס אפיל כגורם הראשון בחשיבותו בכל הנוגע להלבשה תחתונה. תוך זמן קצר חברות כגון קלווין קליין, ארמני והוגו בוס החלו למכור הלבשה תחתונה במחירי פרימיום. מגמה זו ממשיכה למעשה עד ימינו, עם אלפי חברות המוכרות תחתונים מכל הסוגים.

מדוע חשוב לבחור נכון את התחתונים שלך

כשחושבים על תחתונים, ולא משנה מאיזה סוג, ברור שמדובר בבגד שנלבש מתחת לבגדים העליונים. הוא חבוי מהעין באופן תמידי. אם כך מה החשיבות שיש לבחירת התחתונים הנכונים? לכאורה יש פה סתירה.

בגדים תחתונים משרתים מספר מטרות – בין שאתם יושבים במשרד, הולכים לתחנת האוטובוס או נחים ונרגעים בבית. מבחינה בריאותית תמיד עדיף לקנות תחתוני גברים איכותיים ולא תחתונים זולים.

מדוע? כי תחתונים איכותיים:

– סופגים כל נוזל וזיעה הנפלטים מאזור המפשעה.
– שומרים על המכנסיים נקיים מבפנים ומבחוץ.
– תומכים באיבר המין ומסייעים לקירור החלק התחתון.
– מקטינים את החיכוך בין איבר המין לבגדים.
– נשמרים לאורך זמן בהשוואה לתחתונים זולים.

מעבר לכך, גם סוג התחתון עצמו מהווה פקטור חשוב בקבלת ההחלטה מה לקנות. הבחירה בתחתונים כאלה או אחרים יכולה לשפר את הביטחון העצמי שלך, את הביצועים בעבודה ואפילו את המשיכה לבני הזוג.

איזה סוג של תחתונים מתאים לגברים?

לפניכם השוואה בין 4 סוגי תחתונים ו-5 סוגים של מבנה גוף גברי:

סוג 1 – תחתונים רגילים (Briefs)
מתאים למבנה גוף רזה / חטוב / שרירי.

סוג זה של תחתון הוא המוכר ביותר, ומהווה את האנטיתזה לבוקסרים. צורת ה-Y הכה נפוצה מספקת תמיכה מאוד נחוצה מצד אחד (ולעיתים קרובות אף מבליטה את מצב העניינים שם למטה); אך מצד שני הם נראים טוב בעיקר על גברים בעלי מבנה גוף רזה, חטוב ושרירי. גברים רחבים וגדולים יותר, יגלו שתחתונים מסוג זה מבליטים את רוחב המותניים שלהם ונותנים דגש דווקא על חלקי הגוף ה"פחות רצויים".

סוג 2 – בוקסר צמוד (Trunks)
מתאים למבנה גוף רזה / חטוב / שרירי / רחב מותניים.

בוקסר צמוד הוא למעשה תחתוני בוקסר קצרים (ראו סוג 3 בהמשך), עם פחות כיסוי באזור הירכיים. בתחתונים מסוג זה יש בדרך כלל פחות בד והיקף המותניים צר יותר. מבחינת התאמה לגוף, בוקסרים צמודים הם דרגה אחת מעל תחתוני בוקסר. בהנחה שמדובר בזוג איכותי, הם לא מאבדים מגמישותם משך זמן רב.

מכיוון שהם צמודים יותר לגוף, הם יכולים להתאים גם לגברים עם מותניים רחבים… אבל במצב הזה כבר עדיף לרכוש תחתוני בוקסר. עבור גברים גדולים יותר מהמידה הזו, מומלץ להימנע מבוקסר צמוד.

סוג 3 – תחתוני בוקסר (Boxer Briefs)
מתאים לכל מבנה גוף.

סוג זה הוא למעשה השילוב האולטימטיבי בין תחתונים ובין בוקסר, בעיקר הודות לשילוב של לייקרה בבד הנמתח. תחתוני בוקסר הם ארוכים יותר מהבוקסר הצמוד, מכסים את הירכיים והמותניים ומספקים תמיכה ראויה באזור המרכזי.

כאן לא תתלוננו על גזרה מתוחה מדי, רפויה מדי או חושפנית מדי. אלו הם התחתונים הוורסטיליים ביותר בחבורה, ואם יש לכם ספק ואינכם יותר במה לבחור – לכו על תחתוני בוקסר.

סוג 4 – בוקסר (Boxers)
מתאים למבנה גוף גדול / שרירי / חטוב.

בוקסרים לגבר חבים את קיומם למכנסי המתאבקים המקצועיים, שהותירו די והותר מרחב מכל הזוויות האפשריות. הם תוכננו מראשיתם לספק את מרב הנוחות למתאבקים, כדי שיוכלו לנוע בחופשיות במהלך ההתאבקות. מצד אחד הם לא נראים כמו שק תפוחי אדמה, אבל מצד שני עדיין רחבים מספיק בהשוואה למותני הלובש.

לבוקסרים אין "רגליים" מבד גמיש הנצמד אל רגלי הלובש, מה שמעניק להם נפח. זה עלול לגרום לכם להיראות רחבים וגדולים יותר ממה שאתם, אבל אם אתם בעלי גוף גדול, רחב ושרירי – זה בכל מקרה לא ישנה הרבה.

רגע לפני סיום

אז אחרי שהכרנו את הסוגים העיקריים של התחתונים, כל מה שנשאר זה למדוד, לנסות ולבחור את הסוג הטוב והנוח ביותר עבורכם. אל תיקחו את התחתון הראשון שצף על המדף או זה שעולה הכי פחות; הקדישו כמה דקות למדידה, בדקו איך אתם נראים במראה והאם נוח לכם. זה הכי חשוב.

כתבות דומות מהבלוג

מדריך קוד לבוש לגבר: רשמי, עסקי, יומיומי

כאשר אנו שומעים את הביטוי "קוד לבוש", סביר להניח שנשייך אותו לחוקים במקום העבודה. למרות שזה בדרך כלל המצב, בדרגות שונות של הקפדה, קוד לבוש יכול להיות רלוונטי גם במצבים ובאירועים חברתיים. כשמדובר בחתונה, למשל, קוד הלבוש עשוי להיות שורת טקסט קצרה המודפסת על גבי ההזמנה. עם זאת צריך…

איך מייצרים, תופרים ומכינים חליפה בעבודת יד (כמו פעם)

במבט ראשון, חליפה מורכבת משני חלקים – מקטורן ומכנסיים. עם זאת, שני החלקים הללו מורכבים מארבעה סוגי בדים שונים: כותנה, משי, מוהר (אנגורה) וצמר. ארבעת הבדים האלה נחתכים ל-38 חלקים נפרדים – ותהליך המדידה, העיצוב והחיבור של החלקים האלה דורש לא פחות מ-228 צעדים. ניכר כי דרושה מומחיות ויד…

עשר חליפות הגברים היקרות ביותר בעולם

אופנה יוקרתית יכולה לבוא לידי ביטוי במגוון רחב של אפשרויות. כשזה נוגע לאופנת גברים, פריטי הלבוש היקרים ביותר הם בדרך כלל חליפות מעוצבות שנתפרות על ידי מעצבי עילית. מה הופך חליפה מסוימת ליקרה יותר בהשוואה לאחרות? בדים יקרים ו/או נדירים, עיצוב ביד אומן, תפירה איכותית שאין לה תחליף וכמובן…


חליפות חתן | חליפות גברים | נעליים לגברים | הבלוג | צרו קשר
יוסי בן נון | דרך מנחם בגין 12 תל אביב | משלוחים עד הדלת | עניבה וחגורה חינם | חניה חופשית בגדוד העברי 3
קידום אתר - עמית אדלר