072-3949770

מדריך לגבר: איך מתלבשים לפי מבנה הגוף

כל אחד מאיתנו הוא שונה, ולא כולנו בנויים פיזית באותו אופן. לפיכך לא משנה לאיזה מבנה גוף אידיאלי אתם שואפים, נכון לעכשיו יש לכם מבנה גוף מסוים – ובהתאם לכך עליכם להתלבש.

לגברים יש בדרך כלל 5 מבני גוף עיקריים – משולש, משולש הפוך, מלבן, אליפסה וטרפז. מבנה הגוף שלכם חשוב יותר מכל טרנד אופנתי; לכן התלבשו בהתאם למבנה הגוף הנוכחי שלכם, ולא לפי מבנה הגוף אליו אתם שואפים להגיע בעוד שנה או שנתיים.


מבנה גוף משולש

בניגוד לנהוג לחשוב, רוב הגברים נוטים להיות רחבים יותר באזור המותניים והירכיים בהשוואה לחלק העליון של הגוף, במיוחד ככל שהם מתבגרים. נטייה טבעית זו יוצרת מבנה גוף משולש שבסיסו במותניים וקודקודו בפרצוף.

מבנה גוף משולש אין משמעו שאתם לא בכושר, אך הוא מציב מעט אתגר במציאת ביגוד שייתן את הפרופורציה המתאימה לגוף. רוב בגדי הגברים מתוכננים כך שייתנו את מרב הנפח בחלק העליון של הגוף. החוכמה במבנה גוף משולש היא לאזן את חלקי הגוף השונים באמצעות הבגדים.

מבנה גוף משולש

בלייזרים עם הדפסים – בלייזרים מודפסים הולכים טוב עם מכנסיים בעלי צבע אחיד. השילוב בין ההדפסים לאחידות הצבע ייתן את האשליה הדרושה בצלליתכם, וירחיק את הפוקוס מהאזורים הרחבים יותר.

פסים אנכיים – ביגוד עם קווים אנכיים יוצר אשליה של זרימה המאריכה ומרזה את חלק הגוף העליון. ניתן להשתמש בפסים אופקיים רק אם הם גלויים מגובה החזה ומעלה.

ג'קט עם כתפיים ישרות – מקטורן או בלייזר עם כתפיים "נופלות" יגזימו את השיפוע הקיים כלפי מטה. כתפיים מעוצבות יישרו את המראה שלך.

חליפות עם בטנה רגילהחליפות גברים עם בטנה כפולה מייצרות נפח באזור המותניים. בטנה רגילה / בודדת מאפשרת מראה יותר צר וקליל. ודא שהחליפות שלך מעוצבות למידתך בחלק העליון, עם מעט מקום נוסף סביב המותניים.

מה לא כדאי ללבוש?

חולצות פולו צרות וחולצות צווארון – שני הסגנונות הללו מקנים לצוואר ולכתפיים מראה צר יותר, ומדגישים כל קו עגול באזור המותניים.

צבעים בהירים והדפסים עשירים – צבעים עזים ובהירים ימשכו תשומת לב לטורסו המשולש שלכם. במקום לתת לצבעים להשתלט על כל הביגוד, הטמיעו אותם בחלקים קטנים יותר כגון כיסים, משקפיים, גרביים וכן הלאה. גם חגורות בולטות מדי ימשכו תשומת לב לרוחב המותניים שלכם.

מידות צרות ומחודדות יתר על המידה – מכנסיים ההולכים ונעשים צרים מושכים את העין אל מרכז הגוף. במקום זאת עדיף ללבוש מכנסיים ישרים המעניקים את הפרופורציה הנכונה לצללית שלכם.


מבנה גוף משולש הפוך

בעלי מבנה גוף משולש נהנים ממבנה בו בסיס המשולש נמצא בכתפיים, וחוד המשולש נמצא בטבור הבטן. אזור החזה והכתפיים רחבים יותר משמעותית בהשוואה למותניים ולירכיים; בדרך כלל תוצאה של עבודת כושר כזו או אחרת. מכיוון שיותר ויותר יצרנים נותנים כיום מענה דווקא לבעלי מבנה גוף שאינו שרירי, יש להתאמץ מעט כדי למצוא את הביגוד המתאים לבעלי מבנה גוף משולש הפוך.

מבנה  גוף משולש הפוך

המטרה כאן היא להבליט את ממדי הגוף כפי שהם, וזאת על ידי לבישת בגדים המתאימים בדיוק למידותיכם (ובייחוד למידות הטורסו, שהוא החלק הרחב במבנה המשולש ההפוך):

פסים אופקיים – במיוחד מהחזה ומטה, וזאת כדי להרחיב את אזור המותניים הצר יותר.

חולצות צרות – כאן יש להקפיד על התאמה מלאה למידותיכם, שאם לא כן אתם עלולים לסיים עם בגד גוף צמוד שייתן לכם מראה לא מחמיא.

חולצות פולו צרות מכותנה – בד כותנה בשילוב לייקרה יאפשר מתיחה והצרה במקומות הנכונים.

חולצות טי עם צווארון וי – לצווארון הווי יש אפקט ויזואלי של הצרה על אזור החזה, והוא מושך את המבט מטה, מעבר לחלק הרחב יותר. עדיף להימנע מצווארון וי מוגזם.

מכנסיים ישרים – מכנסיים בגזרת סקיני עלולים להפוך את הרגליים שלך לרגלי תרנגולת. עדיף להיצמד לגזרה צרה או מכנסיים בהדפסים, חאקי / צבאי וכן הלאה. כל אלו מסיחים את המראה מהחלק הרחב בגוף.

ג'קטים בגזרה צרה – עדיף ללבוש ג'קטים שעוקבים אחרי הגזרה הטבעית של גופך, בעלי הבדל בנפח בין הטורסו למותניים.

מה לא כדאי ללבוש?

להימנע מגזרות מחויטות מדי עם כריות כתפיים ודשי צווארון רחבים במיוחד. היצמדו לבגדים הזורמים באופן טבעי עם צורת הגוף.

הדפסים, דוגמאות ושאר הדגשות – כל אלו מושכים תשומת לב לאזור הרחב יותר (במיוחד אם הם באזור הצוואר והחזה), ומוציאים את הגוף מפרופורציה.


מבנה גוף מלבני

לגברים בעלי מבנה גוף מלבני יש בדרך כלל חזית גבוהה וצרה. כתפיהם בערך באותו הרוחב כמו אזור המותניים והירכיים. לקבלת המראה הנכון למבנה הגוף המלבני, יש ללבוש ביגוד שמרחיב את הכתפיים ויוצא אשליה של מבנה מהודק יותר לאורך מרכז הגוף.

מבנה  גוף מלבני

פסים אופקיים – בעיקר לרוחב הטורסו העליון, שיוסיפו אשליית רוחב למראה הקיים.

ביגוד מחויט – מרגע שמצאתם את הבלייזרים והג'קטים שמוסיפים לכם נפח לכתפיים, קחו אותם לחייט ובקשו לצמצם אותם מעט באזור הגב, כדי להדגיש את המותניים.

שימוש בשכבות – חולצה מכופתרת וסריג עדין עם צווארון עגול, הוא צימוד מוצלח מאוד שיוסיף נפח לחזית הכללית שלך.

צעיפים – צעיף המונח בצורה מסודרת או מעט גלית הוא דרך מצוינת להוסיף נקודת עניין למראה הכללי שלך, ולהדגיש את הטורסו העליון.

הדפסים, צבעים ותוספות – נגיעות של צבעים בהירים או תוספות כגון כותפות, ירחיבו ויוסיפו למראה שלך.

מה לא כדאי ללבוש?

ג'קטים בעלי בטנה כפולה – במקום זאת לך על ג'קטים עם בטנה בודדת, עם נפח באזור הכתפיים (וכל מה שייצור דגם דמוי וי באזור העליון של הגוף).


מבנה גוף אליפטי (אובלי)

בגברים בעלי ממדים רחבים יותר, מרכז הטורסו רחב יותר מהכתפיים והירכיים. שאר מבנה הגוף נוטה לשקף זאת היטב, עם איברים קצרים ורחבים יותר המתעבים באזור המרכז שלהם. לגברים בעלי צורה אובלית יתאימו בגדים שמעניקים מראה קצת יותר צר וממוסגר – אז הקפידו על מראה פשוט ובצבעים כהים, עדיף אחידים:

מבנה  גוף אובלי / אליפטי

מכנסיים – אזור המותניים צריך להיות מונח בקלילות, ולעולם לא עם חגורה צמודה עד כדי שהיא צובטת ויוצרת קמטים.

כתפיות – שלייקסים הם חבריו הטובים ביותר של הגבר בעל מבנה אובלי; כדאי ומומלץ להוסיף אותם בכל הזדמנות. כתפיות מחזיקות את המכנס בצורה הולמת למבנה הגוף האליפטי.

קפלים – יעזרו במיוחד לגברים בעלי ירכיים וישבנים רחבים בזמן ישיבה, מכיוון שהם מוסיפים מעט יותר מרחב.

חולצות – יש למצוא את הסוג שנראה טוב עליך, מבלי להיות קטן או גדול מדי. מפתח צוואר רחב יעזור לזה להתרחש, גם אצל גברים בעלי פנים וצוואר רחבים.

ג'קטים – כהים, בעלי מבנה מהודק השומר על הטורסו בין "שתי קורות". מתאים כתוספת כמעט לכל בגד אחר.

עניבות – עדיף להשתמש בעניבת פרפר / פפיון, מאשר עניבת צוואר ארוכה שתיתלה ותתנדנד מעל לבטן.

מה לא כדאי ללבוש?

גזרה צמודה בטורסו – אל תנסו להידחס לבגדים הדוקים וצמודים מדי. הם ידגישו בדיוק את מה שאתם מנסים לטשטש, ועלולים אף לגרום לכם להיראות נואשים.

דוגמאות ועומס ויזואלי – זאת מכיוו ןשהם מושכים את העין אל מרכז המאסה. עדיף צבעים אחידים המושכים את המבט בעדינות למעלה ומטה לכל אורך הגוף, וממקדים את תשומת הלב בפנים.


מבנה גוף טרפזי

המבנה הטרפזי הוא המבנה הממוצע, בו משתמשים רוב המעצבים כבסיס לעיצוביהם. מכיוון שכך, בעלי מבנה טרפז נהנים מהתאמה לרוב הבגדים, למעט מספר שינויים מינוריים לעיתים.

המותניים הן הנקודה הצרה ביותר במבנה גופו של הגבר הממוצע. כלוב הצלעות מתרחב בהדרגה מעלה עד לעצמות הבריח והצוואר, שהם הנקודה הרחבה ביותר בטורסו. זה נותן לגוף מבנה טרפזי, כאשר הצד הקצר יותר נמצא למטה.

מבנה גוף טרפזי

הדגש את מבנה גופך האתלטי באמצעות ביגוד צר ומותאם למידותיך. השתמש במראה הספורט המודרני לטובתך:

מכנסיים – הימנע ממכנס דמוי שק. מצא את הסוג שיושב עליך היטב, או בקש מהחייט שלך להתאים את המכנס למידותיך. כל צבע ודוגמה אמורים להיראות עליך נהדר. חפתים הם שאלה של טעם אישי.

חולצות – פסים אנכיים יגרמו לך להיראות מעט יותר גבוה. סריגים מוסיפים נפח אופקי, אז בחר את אלו שעושים למראה שלך טוב לפי הגובה שלך.

ג'קטים – בלייזר או ג'קט חליפה מצרים את מידת המותניים, וגורמים לבטן להיראות רזה יותר ולכתפיים להיראות רחבות יותר. לקבלת האפקט המקסימלי – לבש את המעיל מכופתר בכפתור אחד בגובה המותניים.

עניבות – היצמד לגודל הסטנדרטי (קצה העניבה בגובה אבזם החגורה והרוחב 7.5 עד 8.75 סנטימטר). כל גודל אחד – קצר מדי, רחב מדי, רזה מדי – יוציא את הטורסו שלך מפרופורציה.

מה לא כדאי ללבוש?

כל דבר שנראה רופף או דמוי שק. כדי לא להיראות ממוצע יתר על המידה, כדאי להוסיף נקודות של צבע, שעון ייחודי וכן הלאה.

כתבות דומות מהבלוג

אל תעשו את זה! 10 טעויות שגברים עושים עם חליפות

חליפה היא סוג מיוחד יחסית של פריט לבוש, במיוחד כאשר מדובר בישראל בה נהוג ללבוש חליפה רק באירועים מיוחדים (כגון חתונות). בנוסף, העובדה שחליפה דורשת התאמות מסוימות הופכת אותה לפריט לבוש מעט יותר בעייתי בהשוואה לחולצות פשוטות או מכנס רגיל. התוצאה – רובנו עושה לא מעט טעויות בכל הנוגע…

עשרה טיפים לשמירה על סגנון וטיפוח באקלים חם

ישראל כמעט תמיד הייתה מדינה חמה, ובעשרים השנים האחרונות זה רק מתעצם והולך (יחד עם שאר מדינות העולם). ככל שמזג האוויר העולמי מתחמם, כך ניאלץ להתאים את עצמנו יותר ויותר מבחינה סגנון הלבוש, הטיפוח וההיגיינה. הנה כמה טיפים שכדאי להכיר וליישם בימים החמים. טיפ 1 – השתמשו בסבון מתאים…

איך למנוע ריח רע בנעליים – מדריך לגבר

אומנם ישראל היא מדינה חמה לכל הדעות, אבל רוב הגברים כאן עדיין מסתובבים בנעליים סגורות (רוב הזמן). זה יכול להיות נעלי סניקרס קלילות או נעלי עור מהודרות, אבל כל עוד לא מדובר בסנדלים פתוחים – רוב הסיכויים שמתישהו הנעליים יתחילו להדיף ריחות לא נעימים. לפני שמתחילים לטפל בבעיה, רצוי…

חליפות חתן | חליפות גברים | נעליים לגברים | חליפות חתן 2021 | הבלוג | צרו קשר
יוסי בן נון | דרך מנחם בגין 12 תל אביב | משלוחים עד הדלת | עניבה וחגורה חינם | חניה חופשית בגדוד העברי 3
קידום אתר - עמית אדלר