072-3949770

שלא יעבדו עליכם – 10 טיפים לזיהוי בגדים איכותיים

מדי פעם בפעם כל גבר נדרש להתלבש במיטב בגדיו לאירוע כזה או אחר, ומן הסתם נרצה לקבל את התמורה הטובה ביותר לכספנו. אז איך מזהים בגדים איכותיים? קבלו עשרה טיפים מעולים מהמומחים של יוסי בן נון.

לכולנו יצא להיתקל במקרים האלה – אנו מתיישבים מהר מדי ופתאום כפתור מכנס עף לו החוצה; או שאנחנו מכבסים את החולצה 3 פעמים וכבר הצבע שלה דוהה. מה משותף לכל המקרים הללו? בגדים באיכות נמוכה.

הדבר חשוב שבעתיים כאשר מדובר ברכישת חליפה או ביגוד יוקרתי אחר, בו אנו משקיעים הרבה יותר מאשר בביגוד היומיומי. אנו מוכנים להשקיע את מיטב כספנו, ובתמורה כמובן לקבל את מיטב האיכות.


טיפ 1 – איכות הכפתורים

כאשר מדובר במקטורנים (ג'קטים) חפשו כפתורים העשויים מקרן (של פרה או שור בדרך כלל), וכאשר מדובר בחולצות מכופתרות חפשו את כפתורי הפנינה. אומנם הכפתורים לבדם לא מעידים חד משמעית על איכות גבוהה יותר בהכרח; אבל מכיוון ששני הסוגים הללו עשויים מחומרים יקרים יותר – הסיכויים הם שגם הבגד שעליו הם יושבים הוא באיכות גבוהה בהתאם.

איך מזהים כפתורי פנינה? קחו את הבגד בידיכם ופשוט בדקו את הצד האחורי של הכפתורים. חזית הכפתור בדרך כלל לבנה וחפה מכל פגם, ואילו חלקה האחורי (הצמוד לחולצה) מכיל שינויי צבע. מדוע? מכיוון שכפתורי פנינה כשמם כן הם – עשויים מפנינה אמיתית.

בדקו שוב את החלק האחורי של הכפתורים, אבל הפעם הסתכלו על איכות התפירה – זו שמצמידה אותם לבגד. חוט התפירה צריך להיות כרוך במהודק בין הכפתור לבגד, במעין צורה של עמוד. כך הכפתור נשאר צמוד היטב, וסיכוייו להיפרם ולהיתלש מהבגד קטנים יותר.

איכות תפירת הכפתורים בבגד

טיפ 2 – תפירת טריז בתחתית החולצה

בתחתית החולצה, בחלקה האחורי המרכזי, חפשו תפירת חיזוק בצורה טריז המחבר בין שני צידי החולצה. תפירת טריז שכזו מעידה על כך שהיצרן השקיע זמן וכסף כדי לחזק את הבגד באמצעות פיסת בד נוספת, ולמנוע ממנו להיקרע.

זהו סימן מעולה לאיכות הבגד, שרבים לא מודעים לקיומו. מבט בוחן אחד יכול לחסוך לכם הרבה כסף.

תפירת טריז בתחתית החולצה

טיפ 3 – כפתורי השרוול

כפתורי השרוול נמצאים מעבר לאזור החפתים, והם בדרך כלל קטנים יותר מכפתורי החולצה הרגילים. תפקידם המקורי של כפתורי השרוול היה להסתיר עודף בד בשרוולים, אך כיום יש להם תפקיד יותר פונקציונלי – כאשר מקפלים מעלה את השרוולים. כפתורי השרוול בעצם מהווים מעין סוג של "עוגני תמיכה" במעלה הזרוע, והם מחזיקים את השרוול המקופל כך שלא ידרדר שוב למטה.


טיפ 4 – חפתי צווארון

לא תמיד צווארון החולצה נשאר זקוף כבקשתנו. הטריק כאן הוא לבדוק שאתם מקבלים יחד עם החולצה גם סט של שני חפתים מחומר קשיח (מפלסטיק או מתכת), אותם ניתן לדחוף אל כיסים בלתי נראים בצווארון עצמו. קצת בדומה לכריות הכפתיים של שנות ה-80, חפתי הצווארון תומכים בו ומוודאים שהוא נשאר זקוף ומיושר.

חפתים לחיזוק ויישור צווארון החולצה

טיפ 5 – סוג הבד

סוג הבד ממנו עשוי הבגד הוא פקטור חשוב ביותר בקביעת איכות הבגד. הטריק כאן הוא לוודא שמדובר בחולצות 100 אחוז כותנה, או אם מדובר במכנסיים וג'קטים – אז שיהיו עשויים מצמר. אומנם סוג הבד לבדו איננו הבטחה לאיכות הבגד כולו, אבל זהו בהחלט מדד ראשוני שמבדיל את התבן מן הבר – בין אם מדובר בחליפת חתן, חליפת בר מצווה או כל אירוע אחר.

מדוע, בעצם? מכיוון שכותנה וצמר הם בדים שדורשים מהיצרן השקעה ניכרת, וכל השקעה של היצרן מעידה במישרין על איכות התוצר הסופי. בנוסף, מכיוון שמדובר בבד יקר – היצרן ייזהר בהתנהלותו עם הבד, מה שמבטיח לנו בגד איכותי.

כמובן שלעיתים קרובות ישולבו בכותנה או בצמר גם סוגי בד אחרים, ואין עם זה שום בעיה כל עוד יוצרים מוצר שהוא איכותי ומתאים לדרישותינו. בג'קטים זה פחות מומלץ, אבל בחולצות זה בדרך כלל נפוץ יותר. לעיתים השילוב בין כמה סוגי בד מבטיח עמידות וחוזק, שלא היו מתקיימים אילולא השילוב.

מה בנוגע לסוגי בד אחרים כגון פשתן, משי, במבוק או בד סינתטי לסוגיו? שלושת הראשונים בהחלט מעידים על איכות, אך חשוב לדעת גם לטפל בהם בצורה הנדרשת (בעיקר במשי, העדין יותר). בכל הנוגע לבדים סינתטיים, המופקים מתוצרי נפט ונקראים "אצטאט" – בדרך כלל מדובר בבדים פחות "נושמים", כפי שקוראים לזה בתעשיית האופנה; אך בשילוב עם בדים נוספים אפשר לקבל גם את התכונה הזו. אם אתם הולכים חזק רק על איכות גבוהה, פוליאסטר, ויסקוזה ושאר סינתטיים הם פחות מומלצים.


טיפ 6 – תפור או מודפס?

טריק מהיר לזיהוי איכות בבגדים לא חלקים, הכוללים דגם כלשהו (קווים, ריבועים וכו') – לבחון את הדגם ולבדוק האם הוא נוצר כחלק מתהליך התפירה עצמו, או שהוא מודפס על גבי הבגד לאחר יצירתו. זה לא אומר שבדים מודפסים הם באיכות נמוכה בהכרח; אבל ברגע שאתם מוצאים בגד שבו הדגם תפור לתוך הבד – היו בטוחים שמצאתם משהו באיכות גבוהה.


טיפ 7 – תפירה מפוצלת בחלק האחורי

הביטו בחלק האחורי של החולצה – האם מתחת לצווארון אתם רואים תפירה אלכסונית מפוצלת לשניים, עם קו אנכי שחוצה בדיוק את המרכז? סוג זה של תפירה משמעו עבודה באיכות גבוהה. המטרה המקורית של התפירה המפוצלת, הייתה בימים בהם מדדו את רוחב הכתפיים ותפרו פיסות בד חדשות בהתאם, כדי שהחולצה תהיה מונחת היטב על גוף הלובש.

תפירה מפוצלת בחלק האחורי של החולצה

טיפ 8 – רציפות הדגם

אם מדובר בבגד לא חלק, הכולל דגם כלשהו (קווים, ריבועים וכו') – דרך טובה לאבחן איכות היא לבדוק האם יש רציפות בין הטורסו לבין השרוולים. האם הדגם בין שני החלקים הללו ממשיך בצורה הגיונית, או שלא טרחו בכלל לבדוק והקווים על גוף החולצה נמצאים בכיוון אחר מהקווים בשרוולים?

בתמונה ניתן לראות שדגם הקווים בטורסו נתפר בהתאמה מושלמת לקווים בשרוול – עדות להשקעה של היצרן, ולפיכך לאיכות העבודה.

רציפות הדגם בין הטורסו לשרוול

טיפ 9 – החלק הפנימי של המקטורן

אין ספק שהחלק החיצוני של הג'קט הוא זה שגורף מחמאות, אבל איכות משמעה גם מה שקורה בחלק הפנימי. היצרן צריך להשקיע לא פחות תשומת לב גם לתפירה ולאיכות הבד בחלק הפנימי של הג'קט. לכן הפכו את הג'קט ובדקו את איכות העבודה – יש מצבים בהם בטנת המקטורן לא תפורה בצורה מלאה, וניתן לראות את ההבדלים.

החלק הפנימי של הג'קט משפיע בסופו של דבר על נראות הג'קט כלפי חוץ – אם יש בד עודף, הוא עלול "לנפח" את הג'קט לממדים פחות מחמיאים.


טיפ 10 – איכות הנעליים

הטריק לזיהוי נעליים איכותיות הוא להביט בסוליית הנעל, ולחפש את הרכיבים הבאים:

סולייה מעור מעידה על איכות מעולה.

תפרים גלויים בין הסולייה לנעל מעידים על עבודה איכותית.

מסמרים בעומק העקב מיועדים לחבר בין שכבות העקב השונות.

בתוך הנעל צריכה להיות שכבת עור נוספת, שונה בצבעה מזו החיצונית.

בקו התפר בין הנעל לסולייה אמורה להיות שכבת מתכת דקה מאוד. מכיוון שלא ניתן לראותה, יש לבדוק מראש עם היצרן או המוכר בחנות.


זקוקים לייעוץ מקצועי לבחירת ביגוד איכותי? המומחים של יוסי בן נון עומדים לרשותכם.

כתבות דומות מהבלוג

איך למנוע ריח רע בנעליים – מדריך לגבר

אומנם ישראל היא מדינה חמה לכל הדעות, אבל רוב הגברים כאן עדיין מסתובבים בנעליים סגורות (רוב הזמן). זה יכול להיות נעלי סניקרס קלילות או נעלי עור מהודרות, אבל כל עוד לא מדובר בסנדלים פתוחים – רוב הסיכויים שמתישהו הנעליים יתחילו להדיף ריחות לא נעימים. לפני שמתחילים לטפל בבעיה, רצוי…

שיער דליל או התקרחות? 5 תספורות שיסתירו את הבעיה

גברים רבים בטווח רחב של גילאים סובלים בימינו משיער דליל, בדרך כלל כתוצאה של התקרחות גברית (אלופציה אנדרוגנית). זו הסיבה לאובדן שיער ב-95% מהמקרים, כאשר אפשרויות הטיפול נעות החל משינוי התסרוקת וכלה בטיפול תרופתי ובהשתלת שיער. על ראשינו יש בדרך כלל כ-100,000 שערות בממוצע, כאשר באופן טבעי נושרות מהקרקפת…

מדריך ניקוי יבש – 9 טיפים לניקוי יעיל של בגדים

טיפ 1 – טפלו בכתמים ברגע שנתגלו נשפך לכם חרדל או רוטב על הבגד? אל תחכו עד לכביסה הבאה וטפלו בבעיה באופן מיידי. קחו מזלג וגרדו בעדינות מהבגד כמה שיותר מהכתם. כדי לספוג את הרטיבות, טפחו בעדינות על גבי שאריות הכתם באמצעות חתיכת בד יבש; אפשר לעשות זאת גם…

חליפות חתן | חליפות גברים | נעליים לגברים | חליפות חתן 2021 | הבלוג | צרו קשר
משלוחים עד הדלת | עניבה וחגורה חינם | חניה חופשית בגדוד העברי 3
קידום אתר - עמית אדלר