072-3949770

איך בוחרים משקפי שמש לפי צורת הפנים וצבע העור

משקפי שמש הם פריט אופנתי מצד אחד, אבל גם פריט פונקציונלי מצד שני. מעבר לעובדה שהם מסייעים לכם לשדר ביטחון עצמי, מטרתם העיקרית היא לסנן את האור והקרינה המגיעים מהשמש.

לא כל זוג משקפי שמש ייראו עליכם טוב. לכל אחד מאיתנו יש מבנה פנים שונה וצבע עור אחר. בהתאם לכך, ניתן להתאים גם את צורת משקפי השמש בצורה הטובה ביותר. כך תעשו זאת.

איך בוחרים משקפי שמש

6 סוגים עיקריים של מבנה פנים

בדיוק כפי שיש סוגים שונים של מבנה גוף, כך יש גם סוגים שונים של מבנה פנים:

– מבנה פנים מוארך / מלבני
– מבנה פנים אובלי / אליפטי
– מבנה פנים דמוי לב
– מבנה פנים מרובע
– מבנה פנים עגול
– מבנה פנים דמוי יהלום

איך מודדים את מבנה הפנים

כדי לדעת מהו מבנה הפנים שלך, לא מספיק רק להעיף מבט במראה. מבנה הפנים נגזר מהיחסים (פרופורציות) בין חלקים שונים בפרצוף. מדובר בניסיון להבין מהו מתווה הפנים הכללי, ולא מהן המידות המדויקות שלו. לצורך כך מומלץ להשתמש בסרט מדידה, שיסייע לנו לדעת מה היחס בין אורך הפנים לרוחבן:

מדידה 1 – אורך הפנים מקו השיער ועד תחתית הסנטר.
מדידה 2 – רוחב המצח מקצה אחד לקצה השני שלו (בין שתי הרכות).
מדידה 3 – רוחב הלחיים מקצה אחד לשני (בקו אמצע האוזניים בערך).
מדידה 4 – רוחב הלסת מקצה אחד לשני (היכן שהלסת עדיין אופקית).

אומנם אפשר לבצע את המדידה לבד, אבל רצוי להיעזר במישהו נוסף כדי לקבל מידע מדויק יותר. יש להחזיק את סרט המדידה בצורה שטוחה וישרה, ולא להצמיד אותו לפנים (ואז הוא יתעגל וייתן מדידה ארוכה יותר מהרצוי).

לאחר ביצוע המדידה, תדעו לאיזה מ-6 סוגי הפנים אתם מתאימים.

התאמת המשקפיים למבנה הפנים


משקפי שמש לפנים ארוכות / מלבניות
מבנה זה ארוך יותר מאשר רחב. יש לבחור מסגרת משקפיים גדולה ועבה, שתסייע לחדד את תווי הפנים הרכים יותר. רצוי להימנע ממשקפיים חסרות מסגרת, או ממשקפיים קטנים מדי יחסית לפנים. הם עלולים להיראות לא פרופורציונליים לצורת הפנים, ולשוות לך מראה קצת מוזר.

משקפיים לפנים ארוכות / מלבניות

משקפי שמש לפנים דמויות לב
במבנה הפנים הזה, קו הלסת מחודד, הלחיים רחבות והמצח אף רחב יותר; מה שיוצר מעין צורת משולש הפוך הדומה ללב. יש לבחור משקפי שמש ללא מסגרת או עם מסגרת דקה, המפנה את תשומת הלב לכיוון מטה. דוגמה טובה תהיה משקפי שמש שעדשותיהן מחודדות ופונות מטה בקצה התחתון שלהן (משקפי טייסים).

משקפיים לפנים דמויות לב

משקפי שמש לפנים מרובעות
מידותיו של מבנה פנים רבוע זהות הן לאורך והן לרוחב. כלומר קו הלסת, הלחיים והמצח הם בערך באותו רוחב. רצוי לבחור משקפיים עם מסגרת נעימה ורכה לעין, המחמיאה לקו הלסת הרחב שלכם. כדי ליצור ניגודיות למראה המרובע, יש לבחור במשקפי שמש עגולים. מומלץ להימנע ממשקפיים מרובעים, שיגרמו לפנים שלכם להיראות כמו קופסה.

משקפיים לפנים מרובעות

משקפי שמש לפנים אובליות / אליפטיות
מבנה פנים זה דומה מעט לביצה הפוכה. הפנים יותר ארוכות מאשר רחבות – המצח מעט יותר רחב ואילו קו הלסת מעט יותר צר. בעלי מבנה פנים אובלי זכו בפרס, מכיוון שהם יכולים ללבוש משקפי שמש מכל צורה ולהיראות טוב – משקפיים עגולים ומרובעים, משקפי טייסים, עם מסגרת או בלי מסגרת ועוד.

משקפיים לפנים אובליות / אליפטיות

משקפי שמש לפנים עגולות
פנים מוגדרות עגולות כאשר הרוחב זהה לאורך, כל עוד הלחיים רחבות אבל המצח והלסת צרים יותר. לבעלי מבנה פנים מעוגל מומלץ לבחור במשקפיים בעלי צורה גיאומטרית ריבועית יחסית, שתהווה ניגוד לצורה העגולה של הפנים. הפינות המחודדות של המשקפיים ייראו עליכם מצוין.

משקפיים לפנים עגולות

משקפי שמש לפנים דמויות יהלום
לפנים דמויות יהלום יש עצמות לחיים רחבות, סנטר מחודד ומצח צר. לבעלי פני יהלום מומלץ לבחור משקפיים בעלי קימורים עגולים, וכאלה שאינם גדולים מדי או רחבים יותר מרוחב הלחיים שלכם.

משקפיים לפנים דמויות יהלום

התאמת המשקפיים לגוון העור

ראשית יש לקבוע איזה גוון עור יש לכם. כדי לעשות זאת, הביטו בחלק הפנימי של הזרוע, רצוי באור הטבעי שיש בחוץ; זאת מכיוון שלתאורה מלאכותית יש נטייה לתעתע בתפישת הצבעים שלנו.

משקפי שמש לבעלי צבע עור בהיר
צבע הזרוע שלכם ייטה לגוון כחלחל ומעט ורדרד. מומלץ לבחור במשקפיים בצבעי פסטל רכים, או בצבעי כחול. צבעי משקפיים אחרים עלולים להיות מעיקים, וככל הנראה לא ייראו טוב עליכם.

משקפי שמש לבעלי צבע עור ביניים
אם צבע הזרוע שלכם נוטה לגוון צהבהב וירקרק – מומלץ לבחור במשקפיים בצבע אדמה כגון חום, ענבר ואפילו ירוק. צבעים אלו ייצרו את ההרמוניה הטובה ביותר עם גוני העור הטבעיים שלכם.

אם צבע הזרוע נוטה לגוון כחלחל / ורדרד – מדובר בגוון עור קריר יותר, ובהתאם לכך מומלץ לבחור במשקפיים בצבעי כחול, אדום, חום או אפילו ירוק.

משקפי שמש לבעלי צבע עור כהה
לבעלי צבע עור כהה עם גוון צהבהב חם או ירקרק, מומלץ ללכת עם מסגרות משקפיים מתכתיות, חום כהה, קוניאק או אפילו ענבר. אלו הם הצבעים שיחמיאו הכי טוב לגוון העור שלכם.

אם לעור הכהה שלכם יש גוון קריר יותר, תרצו להשתמש במשקפיים בצבעים חזקים וכהים כגון שחור, כחול כהה או חום כהה. צבעים אלו נמצאים באיזון הטוב ביותר ובניגודיות לצבע העור שלכם.

לסיכום

השילוב בין צורת הפנים לגוון העור, מאפשר לצמצם אפשרויות ולבחור את זוג המשקפיים המתאים לכם ביותר. זה יסייע לכם לבחור מתוך עשרות או מאות זוגות המשקפיים, המוצגים לכם בחנויות.

כתבות דומות מהבלוג

אל תעשו את זה! 10 טעויות שגברים עושים עם חליפות

חליפה היא סוג מיוחד יחסית של פריט לבוש, במיוחד כאשר מדובר בישראל בה נהוג ללבוש חליפה רק באירועים מיוחדים (כגון חתונות). בנוסף, העובדה שחליפה דורשת התאמות מסוימות הופכת אותה לפריט לבוש מעט יותר בעייתי בהשוואה לחולצות פשוטות או מכנס רגיל. התוצאה – רובנו עושה לא מעט טעויות בכל הנוגע…

עשרה טיפים לשמירה על סגנון וטיפוח באקלים חם

ישראל כמעט תמיד הייתה מדינה חמה, ובעשרים השנים האחרונות זה רק מתעצם והולך (יחד עם שאר מדינות העולם). ככל שמזג האוויר העולמי מתחמם, כך ניאלץ להתאים את עצמנו יותר ויותר מבחינה סגנון הלבוש, הטיפוח וההיגיינה. הנה כמה טיפים שכדאי להכיר וליישם בימים החמים. טיפ 1 – השתמשו בסבון מתאים…

איך למנוע ריח רע בנעליים – מדריך לגבר

אומנם ישראל היא מדינה חמה לכל הדעות, אבל רוב הגברים כאן עדיין מסתובבים בנעליים סגורות (רוב הזמן). זה יכול להיות נעלי סניקרס קלילות או נעלי עור מהודרות, אבל כל עוד לא מדובר בסנדלים פתוחים – רוב הסיכויים שמתישהו הנעליים יתחילו להדיף ריחות לא נעימים. לפני שמתחילים לטפל בבעיה, רצוי…

חליפות חתן | חליפות גברים | נעליים לגברים | חליפות חתן 2021 | הבלוג | צרו קשר
יוסי בן נון | דרך מנחם בגין 12 תל אביב | משלוחים עד הדלת | עניבה וחגורה חינם | חניה חופשית בגדוד העברי 3
קידום אתר - עמית אדלר