052-3272210

אל תעשו את זה! 10 טעויות שגברים עושים עם חליפות

חליפה היא סוג מיוחד יחסית של פריט לבוש, במיוחד כאשר מדובר בישראל בה נהוג ללבוש חליפה רק באירועים מיוחדים (כגון חתונות). בנוסף, העובדה שחליפה דורשת התאמות מסוימות הופכת אותה לפריט לבוש מעט יותר בעייתי בהשוואה לחולצות פשוטות או מכנס רגיל.

התוצאה – רובנו עושה לא מעט טעויות בכל הנוגע לחליפה; טעויות שבהחלט כדאי ואפשר למנוע. החל מבגדי בר מצווה ועד בגדי חתן – כדאי מאוד שלפחות באירועים הייחודיים האלה, שמתרחשים רק פעמים נדירות בחיים, נשתדל להיראות במיטבנו.

במאמר זה נדון בטעויות הקיימות בשני סוגים עיקריים של חליפות – הסוג המוכן מראש שנמצא על מדפי החנות, וכן הסוג המותאם אישית שנתפר בהתאם למידות הלובש.

טעויות בחליפות גברים מוכנות מראש


טעות 1 – משאירים את התפירה גלויה
רוב החליפות לגבר מגיעות עם תפירות בד גלויות על פני השטח. סממן זה מיועד להוכיח שהחליפה אכן חדשה ולא נרכשה או נלבשה על ידי מישהו אחר; אך ברגע שאתם רוכשים אותה – כדאי ואף חובה להסיר את התפירות הללו בהקדם. פשוט לוקחים מספריים עדינים או מחט, ושולפים בעדינות את התפירות ממקום מושבן על גבי החליפה.

סימני תפירה על חליפה

היכן נמצאות התפירות הללו? בדרך כלל בקצות שרוולי הג’קט; בכיסים לסוגיהם (בחליפה יש כמה סוגים); בחלק האחורי התחתון של המקטורן; מעל לפתחי הכפתורים בצווארון (בצורת רצף של איקסים קטנים) וכן לאורך קו התפר באזור הכתפיים. ברגע שכל התפירות יוסרו החליפה תיראה כאילו היא באמת שלכם, ולא משהו שלקחתם ישירות מבובת התצוגה בחנות.

טעות 2 – משאירים את תגי המותג
בסעיף זה אנחנו לא מדברים על התגים התלויים בחוט, שמציצים פה ושם מאיזה שרוול או בתחתית הג’קט (ואנחנו מקווים שגם את אלה כבר הסרתם, מן הסתם). כאן מדובר על תגי המותג שתפורים ישירות לקצות השרוולים במקטורן.

תגי מותג בחליפות

יש לציין שהתגים הללו לא בהכרח נמצאים בכל סוגי החליפות המוכנות מראש, אבל ברובן כן… ונראה שרוב הגברים לא ממש יודעים מה לעשות איתם. הם לא נראים כמו התגים התלויים על חוט שכולנו מסירים, אלא חלק אמיתי מהחליפה.

אז כאן המקום להצהיר קבל עם ועולם – ממש לא! אל תשאירו שום תגית על החליפה שלכם. מרגע ששילמתם עליה במיטב כספכם, אתם לא אמורים לשמש פרסומת מהלכת למותג ו/או לחנות מהם נרכשה החליפה. כמה קל, ככה פשוט.

טעות 3 – כשהמותג חשוב יותר מהנראות
טעות מספר שתיים מובילה אותנו היישר לטעות מספר שלוש – לחשוב שהמותג של החליפה חשוב יותר מאיך שהחליפה נראית עליכם בפועל. אין ספק שרובנו אוהב מותגים, ולא רק בכל מה שקשור לתחום הלבוש. מותגים מספקים לנו חותמת איכות ואת הידיעה שיש מישהו מקצועי שעומד מאחורי המוצר / השירות.

אבל כל זה לא אומר שהמותג הוא מה שחשוב. אתם יכולים לקנות חליפת ארמני באלפי דולרים, אבל אם היא תיראה עליכם לא טוב – שם המותג ממש לא יעזור לעובדה שאתם נראים רע. עדיף לוודא מראש שהחליפה מתאימה לכם, גם אם זה אומר לבחור במותג פחות מוכר.

טעות 4 – כשהבד חשוב יותר מההתאמה
בהמשך לסעיף מספר שלוש, אנשים רבים חושבים שאיכות הבד בחליפה חשובה יותר מאשר מידת ההתאמה שלה לגופם. אין ספק שסוג הבד חשוב מאוד, והוא מהווה גורם משמעותי בתוך סט של גורמים המשפיעים על קבלת ההחלטה (משי, קשמיר ועוד).

באופן כללי, חליפות מבדים סינתטיים ייראו זוהרות ויוקרתיות יותר בהשוואה לבדים הטבעיים, הנושמים והקלילים יותר. למרות זאת, אל תיתנו לסוג הבד ואיכותו להיות הגורם המשפיע והחשוב ביותר בבחירת חליפה.

טעות 5 – אין צורך בתיקונים והתאמות
קניתם חליפה מוכנה מראש? ברכותינו, אבל זה בדרך כלל אומר שתצטרכו תיקון ו/או התאמה בקרוב. אומנם גם חליפות מוכנות מראש מגיעות לפי מידות, אבל בניגוד לפריטי לבוש אחרים כגון חולצות – חליפה היא מעשה מרכבה של לפחות שני פריטים: מקטורן ומכנס. לעיתים ישולב גם וסט ליצירת חליפת 3 חלקים, אך חליפת שני חלקים היא הנפוצה ביותר.

חליפות מוכנות מראש נתפרות לפי תבנית שאמורה להתאים לכמה שיותר אנשים באופן כללי; אבל בתוך הכללי הולך לאיבוד האינדיבידואלי. קחו מראש בחשבון שאין כמעט סיכוי שלא תצטרכו לבצע תיקון ו/או התאמה כלשהם לאחר קניית חליפה מוכנה מראש: כתפיים, חזה, מותניים ועוד. אל תתבאסו יותר מדי; ככה זה בתחום החליפות.

צפו בקולקציית החליפות הקלאסיות שלנו >

טעויות בחליפות גברים מותאמות אישית


טעות 6 – יותר מדי אפשרויות בחירה
למרות שחליפות מותאמות אישית מציעות מנעד רחב יותר של אפשרויות בחירה, בהשוואה לחליפות מוכנות מראש – עדיין אין זה אומר שכדאי להתפרע ולשלב את כל האופציות בחליפה אחת. זה עלול ליצור חליפה שתציג אתכם באור לא רצוי ואפילו מגוחך, ולכן למרות ריבוי אפשרויות הבחירה (סוג הבד, צורת הצווארון, מיקומי הכיסים ועוד) – מומלץ להיצמד כמה שיותר לסגנון הקלאסי.

טעות 7 – מתעלמים מהנחיות המדידה
טעות זו מתרחשת בדרך כלל כאשר קונים חליפה אונליין, ונדרשים להכניס את מידות הגוף כדי לקבל את החליפה המתאימה ביותר. כאשר קונים חליפה באינטרנט ממותג אחד, אין זה בהכרח אומר שאותו מותג מודד את מידות החליפה באותה צורה כמו מותג אחר.

גורם נוסף שעלול לשנות את צורת המדידה, תלוי בסוג המדידה המבוצע. לדוגמה – מדידת אורך השרוול: יש מותגים שימדדו אותו ישירות מהכתף לסיומת השרוול; אחרים ימדדו מהכתף אל המרפק ואז אל סיומת השרוול; יש כאלו שימדדו החל מאמצע הצוואר וכן הלאה. כל סוג כזה של מדידה מייצר גדלים שונים לאותה חליפה, ולכן כדאי מאוד לבדוק את הנחיות המדידה בכל אתר / מותג שבו קונים חליפה.

טעות 8 – מצפים להתאמה מושלמת
לא משנה איזו חליפה בחרתם, לרובנו נדמה שאם מדובר בחליפה מותאמת ברמה כלשהי – ההתאמה תהיה מושלמת. רחוק מן האמת. אלא אם כן מדובר בחליפה שממש נתפרת מאפס עבור המידות שלכם, כל חליפה מותאמת אישית מסוג אחר תהיה חייבת לעבור כמה תיקונים ו/או שינויים בהמשך.

טעויות בחליפות גברים שנתפרות מאפס


טעות 9 – להתעלם מהנחיות החייט
כאשר מדובר בחליפה שבעל מקצוע תופר עבורכם מאפס, רצוי ואף חובה לתת את הדעת להנחיותיו. לרוב מדובר באיש מקצוע ותיק ומנוסה, העוסק בתחום כבר שנים רבות ומטרתו לספק לכם את המוצר הטוב ביותר, שיקנה לכם את המראה הטוב ביותר.

למרות שאנו נכנסים לחנות עם סוג כלשהו של מראה רצוי בתודעתנו, מומחיות החייט וניסיונו בתחום עשויים להוביל למספר שינויים במראה המבוקש. לחייט שלכם יהיו המלצות מקצועיות שכדאי לכם למלא בקפדנות, במידה שאתם אכן רוצים להיראות במיטבכם בבגד החדש שבחרתם לעצמכם.

טעות 10 – לעמוד בתנוחה לא טבעית בזמן המדידה
טעות נפוצה היא לחשוב שבזמן נטילת מידות לחליפה, עליכם לעמוד זקופים כמו חיילים. למעשה זו אחת מהעצות הגרועות ביותר שניתן ליישם בזמן המדידה, מכיוון שכך אתם מותחים את גופכם לתנוחה לא טבעית, ובהתאם לכך גם יהיו מידות החליפה שתקבלו.

לכן – היו רגועים, עמדו בצורה טבעית, משוחררת ונינוחה ותנו לחייט לעשות את עבודתו.

צפו בקולקציית החליפות המעוצבות שלנו >

מחפשים חליפה שתיתן עבודה? צרו קשר ונשמח לעזור >

כתבות דומות מהבלוג

אופנה בת קיימא: חליפות גברים טבעוניות מחומרים ידידותיים לסביבה

בשנים האחרונות יש התמקדות גוברת באופנה בת קיימא שלא פוגעת בסביבה, וחליפות גברים אינן יוצאות דופן. ככל שהמודעות לנושאים סביבתיים גוברת, אנשים חובבי אופנה מחפשים חלופות ידידותיות לסביבה גם בתחום זה. אודות הופעתם ויתרונותיהם של חומרים ברי קיימא באופנת החליפות לגבר. הצורך באופנה בת קיימא לתעשיית האופנה השפעה משמעותית…

חליפת 2 חלקים או 3 חלקים? מה הבדלים ומתי לובשים

מה ההבדל בין חליפה של שני חלקים וחליפה של שלושה חלקים? מהם האלמנטים המרכיבים את סוגי החליפות השונים, וכיצד לובשים אותן באופן מסורתי? חליפה 2 חלקים: הסגנון הקלאסי והנפוץ ביותר חליפת שני חלקים כוללת מקטורן (ז’קט) ומכנסיים. הז’קט מתאפיין בדרך כלל בעיצוב בטנה בודדת (Single breast) או כפולה (Double…

איך לשדר ביטחון עצמי ולהיות בטוח בעצמך [גם אם אתה לא]

שחקן הפוטבול האמריקאי בו ג’קסון היה אחד הספורטאים הנערצים והמובילים בסוף שנות ה-80; אבל למרבה הפלא – זה לא תמיד היה כך. מה גרם לו להשתנות ולהפוך לאדם מלא ביטחון עצמי? אפקט האלטר אגו בראשית הקריירה שלו כספורטאי מקצועי, בו ג’קסון היה מאוד רגשן ולא יכל לשלוט בכעסיו. הדבר…

חליפות חתן | חליפות גברים | נעליים לגברים | חליפות חתן 2022 | הבלוג | צרו קשר
יוסי בן נון | דרך מנחם בגין 12 תל אביב | משלוחים עד הדלת | עניבה וחגורה חינם | חניה חופשית בגדוד העברי 3
קידום אתר - עמית אדלר