052-3272210

איך להיראות יותר סקסי ומושך במינימום מאמץ (לפי המדע)

כל אחד מאיתנו שונה מהאחר, אבל מחקרים הראו שיש כמה כללי אצבע שיכולים לעזור לנו להיראות יותר סקסיים ואטרקטיביים בעיני אחרים (אפילו אם אנחנו לא ממש כאלה). הנה מה שיש למדע להגיד על אטרקטיביות חיצונית.

טיפ 1 – חוק השליש וצורת הפנים

אנתרופולוגים הבחינו שיש הבדלי העדפה בין צורות גוף או צורת לבוש, כאשר מדובר בתרבויות שונות. לדוגמה, מה שנחשב ללבוש יפה ומושך בתרבויות מסוימות – עשוי להיחשב כחסר אטרקטיביות בתרבויות אחרות.

למרות זאת, המחקרים מראים כי יש הסכמה אוניברסלית בכל התרבויות בנוגע לפנים האנושיות. פרצוף אטרקטיבי מציית בדרך כלל לפרופורציות מסוימות, הידועות כ”חוק השליש” (Rule of Thirds).

לצורך כך מחלקים את הפנים לשלושה חלקים על ציר האורך:

-מתחתית הסנטר עד תחתית האף
-מתחתית האף עד גובה הגבות
-מגובה הגבות עד קו השיער

כאשר כל שלושת החלקים פרופורציונליים אחד לשני, נוצר מראה שנחשב אטרקטיבי בכל תרבות אנושית (ולא משנה אם במדינה מערבית או בשבט נידח באמזונס).

דברים דומים רלוונטיים לגבי צורת הלסת. מחקר מ-2016 שפורסם במגזין לכירורגיית פנים וגולגולת מצא שזווית הלסת האטרקטיבית ביותר היא סביבות 130 מעלות (פלוס מינוס 15 מעלות). מדובר בזווית שנוצרת בין הלסת התחתונה ללסת שמתחברת לאוזן. כמו כן הלסת במבט קדמי צריכה להיות אחידה ברוחבה, עד שהיא מגיעה לאזור הסנטר ורק שם היא מתעגלת.

הלסת שלכם לא “חזקה” או רחבה מספיק? גדלו זקן בצורה שתכסה על המצב הקיים. כך תוכלו ליצור צורה חדשה ללסת ולמראה הפנים בכלל (לפחות בשליש התחתון שלהם). בשליש האמצעי אין ממש מה לעשות (למעט ניתוחים פלסטיים), אבל בשליש העליון אפשר לעצב את השיער כך שיחמיא למבנה הפנים שלכם. התייעצו עם מעצב/ת שיער כדי להבין מה האפשרויות שלכם.

שיער דליל או התקרחות? כך תתמודדו >

טיפ 2 – הצבעים הנכונים

במבט ראשון זה אולי נשמע ברור ומובן מאליו, אבל למרבה הפלא גם כאן יש כמה כללים שכדאי לציית להם. מחקר שפורסם במגזין לפסיכולוגיה אבולוציונית ב-2010 ובוצע על מאות גברים ונשים, מצא לא רק שצבע החולצה משפיע על מי שרואה אותנו – אלא גם עלינו, לובשי החולצה.

במחקר היו 6 צבעים, שמוינו מהכי מושך להכי פחות מושך – אדום, שחור, כחול, ירוק, צהוב ולבן. כשמדובר בגברים, הצבע האדום והצבע השחור נחשבו למושכים ביותר. למה דווקא הצבעים האלה? צבע שחור אצל גברים משויך בצורה אסוציאטיבית לכוח, עוצמה ואגרסיביות. הצבע האדום משויך לפוריות ומהווה סממן לבן זוג חזק.

מדריך התאמת צבעים >

טיפ 3 – הבגדים המתאימים

רבים מהגברים לובשים בגדים גדולים מדי למידותיהם, מה שיוצר מראה לא אטרקטיבי דמוי שק. כדי להדגיש את מבנה הגוף ולהיראות יותר מושך, מומלץ ללבוש בגדים התואמים למידותינו. אפילו הצורה בה חולצת טי פשוטה “נשפכת” לנו על הגוף – מהווה הבדל משמעותי בנראות ובאטרקטיביות שלנו.

לא בטוחים האם הפריט מתאים? התייעצו עם המוכרים בחנות הבגדים, אצל החייט או בחנות החליפות. לאנשי המקצוע הללו יש מבט הרבה יותר אובייקטיבי ומדויק, והם יכולים לכוון אתכם לבגדים הנכונים עבורכם.

איך להתלבש לפי מבנה גוף >

מבנה גוף מלבני

טיפ 4 – יציבה נכונה

משכו כתפיים לאחור, היו זקופים והרימו ראש למעלה. אולי זה נשמע פשוט, אבל בפועל אנשים רבים הם בעלי יציבה לקויה. זה משדר חולשה; ניסיון להתחבא או לא להיראות. לעומת זאת – יציבה והליכה נכונות משדרות ביטחון. זריקת החזה קדימה והכתפיים אחורה מגדילה את הנוכחות שלכם במרחב.

טיפ שיכול לעזור לכם לעשות זאת בקלות – חשבו כאילו מישהי או מישהו בוחן אתכם בקטע של משיכה. זה אוטומטית יגרום לכם להימתח כלפי מעלה, ולנוע בצורה חלקה עם כתפיים משוכות לאחור וחזה קדימה. אם מתאפשר לכם ללבוש ג’קט כלשהו (בהנחה שלא חם מדי), עשו זאת. זה מדגיש את רוחב הכתפיים ואת חלק הגוף העליון.

טעויות של שפת גוף ואיך מתקנים אותן >

טיפ 5 – שרוולים למעלה

גלגלו שרוולים למעלה (בהנחה שמדובר בביגוד ארוך). זה אולי נשמע כמו משהו טריוויאלי לחלוטין, אבל בפועל יש לכך השפעה לא קטנה על כל מי שמביט עלינו (במיוחד בנות / בני זוג פוטנציאליים). זה מגדיל את נפח הזרועות והופך אותנו ליותר אטרקטיביים.

זו גם הסיבה שחולצות טי או גופיות הופכות אותנו ליותר סקסיים. זרועות, וטורסו באופן כללי, הם חלקים מושכים מאוד בגוף של גבר.

טיפ 6 – משקפי שמש

אל תזלזלו בכוחם של משקפי שמש לחולל נפלאות במראה שלכם. משקפי שמש יוצרים “דיסטנס” כלשהו בין הלובש לעולם החיצוני, מה שמשדר “קוליות”, עוצמה וביטחון. בנוסף, מכיוון שמשקפי שמש מסתירות את העיניים – נוצרת במקביל גם אווירה של מסתורין.

מעבר לכך, משקפי שמש יוצרות מראה יותר סימטרי של הפנים. זו נקודה חשובה מכיוון שהפנים שלנו אינן סימטריות בצורה מושלמת, וצד אחד הוא לא העתק-מראה של הצד השני. כך אנו “משפרים” את הגנטיקה שלנו בלי מאמץ.

איך בוחרים משקפי שמש >

טיפ 7 – חייכו אל העולם

“חיוך הוא הקו העקום שמיישר הכול”, אומר פתגם ידוע. “חיוך לא עולה כלום אבל שווה זהב”, אומר פתגם נוסף – והרעיון ברור. אנחנו לא אומרים שצריך לחייך ברציפות 24 שעות ביממה; זה גם יכאיב לשרירי הפנים וגם ייתן לכם מראה מאולץ ולא טבעי.

חייכו כאשר הסיטואציה מאפשרת זאת, ואם אפשר אז כמה שיותר. המעבר מפנים רציניות וקצת יותר מרוחקות לפנים מחייכות – הוא זה שיוצר משיכה. מחקר אחד שבדק גברים בברים ובפאבים מצא כי אלו שחייכו היו מושכים יותר בעיניי המתבוננים, מאשר אלו בעלי הפנים הסטואיות, חברות ההבעה או הרציניות.

אותו דבר לגבי צחוק. אל תעצרו את עצמכם, וצחקו בכל פעם בה הסיטואציה מאפשרת זאת.

טיפ 8 – פעילות גופנית

היו פעילים כמה שאפשר. עשו שכיבות שמיכה, רוצו, רכבו על אופניים, שחו וכן הלאה. מעבר לעובדה הפשוטה שזה שומר עלינו בריאים מכל בחינה, פעילות גופנית משחררת אנדורפינים שיוצרים תחושה טובה. הדם שזורם בגוף בעקבות הפעילות משפר את איכות ומראה העור ואתם נראים יותר טוב.

כל הדברים הללו יוצרים אנרגטיות, חיות ותחושה טובה באופן כללי. לא חייבים להיות בכושר; מספיק להזיז את הגוף ולהמריץ את הדם, במיוחד לפני שאנו נפגשים עם אנשים (או עם דייט פוטנציאלי).

איך להיראות שרירי >

איך להיראות רזה / גבוה יותר >

טיפ 9 – צאו לבלות

לכו לפאב, לבר, לקולנוע, למועדון – אבל לא לבד. קחו איתכם חברים או חברות והיראו בחברתם/ן בציבור. גם אם מדובר בחברים או חברות שאינם למטרה רומנטית, אנשים אחרים שיראו אתכם יחד, עשויים למצוא אתכם מאוד מושכים (במיוחד אם אתם יוצאים לבילוי עם בני המין שאליו אתם נמשכים).

אנחנו יצורים חברתיים, ולפיכך גם שופטים אחרים לפי התנהגותם החברתית. זאבים בודדים, ללא חברים סביבם, מקבלים “ציון נמוך” יותר בצורה אינסטינקטיבית – מאשר אנשים שמסתובבים בחברת אנשים אחרים (ולא משנה אם מדובר בחברים או בבני זוג).

טיפ אחרון

כדי לקבל מקסימום אפקט במינימום מאמץ, השתדלו לשלב כמה שיותר מהטיפים בו זמנית. רק אחד או שניים מהם זה בהחלט נחמד; אבל אם תקפידו על כולם ותהפכו אותם לשגרת חיים, תיראו יותר סקסיים ותגדילו משמעותית את המשיכה אליכם.

בהצלחה!

כתבות דומות מהבלוג

אופנה בת קיימא: חליפות גברים טבעוניות מחומרים ידידותיים לסביבה

בשנים האחרונות יש התמקדות גוברת באופנה בת קיימא שלא פוגעת בסביבה, וחליפות גברים אינן יוצאות דופן. ככל שהמודעות לנושאים סביבתיים גוברת, אנשים חובבי אופנה מחפשים חלופות ידידותיות לסביבה גם בתחום זה. אודות הופעתם ויתרונותיהם של חומרים ברי קיימא באופנת החליפות לגבר. הצורך באופנה בת קיימא לתעשיית האופנה השפעה משמעותית…

חליפת 2 חלקים או 3 חלקים? מה הבדלים ומתי לובשים

מה ההבדל בין חליפה של שני חלקים וחליפה של שלושה חלקים? מהם האלמנטים המרכיבים את סוגי החליפות השונים, וכיצד לובשים אותן באופן מסורתי? חליפה 2 חלקים: הסגנון הקלאסי והנפוץ ביותר חליפת שני חלקים כוללת מקטורן (ז’קט) ומכנסיים. הז’קט מתאפיין בדרך כלל בעיצוב בטנה בודדת (Single breast) או כפולה (Double…

איך לשדר ביטחון עצמי ולהיות בטוח בעצמך [גם אם אתה לא]

שחקן הפוטבול האמריקאי בו ג’קסון היה אחד הספורטאים הנערצים והמובילים בסוף שנות ה-80; אבל למרבה הפלא – זה לא תמיד היה כך. מה גרם לו להשתנות ולהפוך לאדם מלא ביטחון עצמי? אפקט האלטר אגו בראשית הקריירה שלו כספורטאי מקצועי, בו ג’קסון היה מאוד רגשן ולא יכל לשלוט בכעסיו. הדבר…

חליפות חתן | חליפות גברים | נעליים לגברים | חליפות חתן 2022 | הבלוג | צרו קשר
יוסי בן נון | דרך מנחם בגין 12 תל אביב | משלוחים עד הדלת | עניבה וחגורה חינם | חניה חופשית בגדוד העברי 3
קידום אתר - עמית אדלר